Siedem goli, w tym bezpo¶rednio z ro¿nego! Kapitalny mecz o br±z IO w Tokio

Pi³karski USA wywalczy³y br±zowy medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W meczu o trzecie miejsce pokona³y Australijki 4:3. Spotkanie obfitowa³o w wiele fenomenalnych goli, a jedn± z kluczowych postaci by³a Megan Rapinoe.

Czterokrotne złote medalistki olimpijskie tym razem nie wywalczyły pierwszego miejsca, choć udało im się zdobyć miejsce na podium. Piłkarki Stanów Zjednoczonych w niezwykle emocjonującym starciu pokonały Australijki, które walczyły o remis do samego końca. Bramki w czwartkowym meczu o 3. miejsce strzelały: Megan Rapinoe (dwukrotnie), Carli Lloyd (dwukrotnie) dla USA i Samantha Kerr, Caitlin Foord, Emily Gielnik dla Australii.

Fenomenalne spotkanie Megan Rapinoe. Gole stadiony świata na igrzyskach olimpijskich w Tokio

Pierwszą bramkę Amerykanki strzeliły już w 8. minucie meczu. Megan Rapinoe popisała się trafieniem bezpośrednio z rzutu rożnego. Pomocniczka fenomenalnie podkręciła piłkę, a bramkarka Teagan Micah nieudolnie próbowała obronić centrostrzał przeciwniczki. To był dopiero początek popisu umiejętności 36-letniej Amerykanki. Kilkanaście minut później do Rapinoe otrzymała górną piłkę z prawego skrzydła i bez zastanowienia strzeliła na bramkę Australijek. Zawodniczka uderzyła z woleja wprost w górny róg bramki.

Wartych zobaczenia goli nie zabrakło także ze strony Australijek, a w szczególności pokazała to Emily Gielnik, która w 90. minucie meczu zbiegła z piłką przed pole karne Amerykanek i widząc dużo wolnej przestrzeni, oddała strzał z dystansu. Uderzenie było na tyle silne, że nie udało się go obronić Adriannie Franch, a pi³ka wpadła niemal w samo okienko.

Do rozegrania w pi³ce no¿nej kobiet na IO w Tokio pozostał jeszcze mecz finałowy, w którym Szwecja zmierzy się z Kanadyjkami. Spotkanie odbędzie się w nocy z czwartku na pi±tek (6 sierpnia) o godzinie 4:00 czasu polskiego.