Mistrz olimpijski zbulwersowany słowami Michała Kubiaka

- Może musi się zmienić przywództwo zespołu, nie mówię o trenerskim, tylko zawodniczym - powiedział mistrz olimpijski z Montrealu Ryszard Bosek, który skrytykował kapitana reprezentacji Polski Michała Kubiak.

Polscy siatkarze uchodzili za kandydatów do medalu na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Nie brakowało głosów, że ekipa Vitala Heynena może nawet zdobyć złoty medal. Polacy zaczęli dobrze od wygrania grupy A olimpijskiego turnieju, ale w ćwierćfinale rozczarowali i przegrali 2:3 z Francją. W naszej ekipie na oczekiwanym poziomie zagrali jedynie Wilfredo Leon, Bartosz Kurek oraz libero Paweł Zatorski. Nie wystarczyło to jednak, aby pokonać Francuzów, którzy co i rusz punktowali słabe punkty reprezentacji Polski. 

Zobacz wideo

Były mistrz olimpijski krytycznie o Kubiaku: Jego niektóre wypowiedzi mnie zbulwersowały 

Siatkarski mistrz olimpijski z Montrealu Ryszard Bosek widzi jednego z winnych w kapitanie reprezentacji Polski Michale Kubiaku. Według byłego przyjmującego chodzi nie tyle o formę zawodnika, a jego zachowanie. - Zawsze było tak, że jeżeli trenerem rządziła drużyna, nigdy nie było wyniku. Bez względu na to, co powie kapitan zespołu, którego niektóre wypowiedzi mnie zresztą bulwersowały, choćby ta, że ma wszystkich krytyków w nosie i liczy się tylko ze sobą - powiedział Bosek w rozmowie z "Super Expressem"

Polscy siatkarze po powrocie z Tokio na OkęciuSiatkarze wrócili do kraju. Kubiak udzielał wywiadu... Wtem musiał przeprosić i odejść

Były siatkarz twierdzi, że rozwiązaniem problemu nie jest zmiana trenera, a pewnych zawodników, w domyśle może chodzić m.in. o Kubiaka. - Może musi się zmienić przywództwo zespołu, nie mówię o trenerskim, tylko zawodniczym. Najważniejsze, by nie przegrała siatkówka - stwierdził także. 

Z powodu kontuzji Michał Kubiak grał niewiele na olimpijskim turnieju. Dwukrotny mistrz świata ma 33 lata. W reprezentacji Polski występuje od 2011 roku. Aktualnie przyjmujący występuje także w japońskim klubie Panasonic Panthers. 

Absurdalny atak na siatkarzy. Absurdalny atak na siatkarzy. "Kompromitacja. Zwykły produkt marketingowy, nic więcej"

Więcej o: