Zawodnik gryzie przeciwnika, a sędziowie?! Szkoda słów. Skandal na IO w Tokio

Niecodzienna sytuacja w półfinale zapasów na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Przegrany Kazach Nurislam Sanayev ugryzł przeciwnika Kumara Raviego. Wszystko uchwyciły kamery.

Ostatecznie to Kumar Ravi awansował do finału zapasów igrzysk olimpijskich w Tokio w kategorii do 57 kg. Wiele kontrowersji krąży jednak nie wokół medalu Hindusa, a wokół sytuacji z półfinału z Kazachem. Przy prowadzeniu 9-7 dla Sanayeva jego przeciwnik obalił go. Okazało się, że Sanayev ugryzł Hindusa w ramię, gdy ten został przypięty w ostatnich momentach walki. Początkowo nie zauważono zachowania Kazacha, jednak wszystko uchwyciły kamery. 

Zobacz wideo Kubiak nie skończył nawet jednego zdania. Smutek i żal polskich siatkarzy po powrocie z Tokio

Finalnie do finału IO w Tokio przeszedł Kumar Ravi, który w tym najważniejszym etapie rywalizacji zmierzy się z reprezentantem Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, Zawura Ugujewa. Starcie w kategorii 57 kg odbędzie się ok. 12:30 czasu polskiego.

Kazach gryzie podczas półfinału zapasów na IO w Tokio. Sędziowie nie reagują

Dodajmy, że zachowanie Kazacha nie zostało ukarane przez sędziów. Widocznie władze igrzysk olimpijskich przymknęły oko na przewinienie popełnione w półfinale zapasów lub po prostu nie zamierzają wyciągać konsekwencji wobec 30-latka. Według obecnego planu Nurislam Sanayev będzie walczył o brązowy medal IO w Tokio. Walka o trzecie miejsce podium odbędzie się ok. godz. 12:30 czasu polskiego, a rywalem Kazacha będzie Bułgar, Georgi Valentinov Vangelov. 

Zdobyła srebro na igrzyskach olimpijskich i... wróciła do szkoły. Czekała na nią niespodziankaZdobyła srebro na igrzyskach olimpijskich i... wróciła do szkoły. Czekała na nią niespodzianka

Przypomnijmy, że w zapasach w kategorii 97 brązowy medal olimpijski zdobył Polak Tadeusz Michalik. W walce o podium pokonał Węgra Alexa Gergo Szoke. Do pojedynku o medal Węgier dotarł poprzez repasaże. - Przyjechałem tu walczyć na całego - powiedział Dominikowi Senkowskiemu ze Sport.pl po pierwszej walce Michalik i to się opłaciło. 

Więcej o: