Zawodnik gryzie przeciwnika, a sędziowie?! Szkoda słów. Skandal na IO w Tokio

Niecodzienna sytuacja w półfinale zapasów na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Przegrany Kazach Nurislam Sanayev ugryzł przeciwnika Kumara Raviego. Wszystko uchwyciły kamery.

Ostatecznie to Kumar Ravi awansował do finału zapasów igrzysk olimpijskich w Tokio w kategorii do 57 kg. Wiele kontrowersji krąży jednak nie wokół medalu Hindusa, a wokół sytuacji z półfinału z Kazachem. Przy prowadzeniu 9-7 dla Sanayeva jego przeciwnik obalił go. Okazało się, że Sanayev ugryzł Hindusa w ramię, gdy ten został przypięty w ostatnich momentach walki. Początkowo nie zauważono zachowania Kazacha, jednak wszystko uchwyciły kamery. 

Zobacz wideo Kubiak nie skończył nawet jednego zdania. Smutek i żal polskich siatkarzy po powrocie z Tokio

Finalnie do finału IO w Tokio przeszedł Kumar Ravi, który w tym najważniejszym etapie rywalizacji zmierzy się z reprezentantem Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, Zawura Ugujewa. Starcie w kategorii 57 kg odbędzie się ok. 12:30 czasu polskiego.

 

Kazach gryzie podczas półfinału zapasów na IO w Tokio. Sędziowie nie reagują

Dodajmy, że zachowanie Kazacha nie zostało ukarane przez sędziów. Widocznie władze igrzysk olimpijskich przymknęły oko na przewinienie popełnione w półfinale zapasów lub po prostu nie zamierzają wyciągać konsekwencji wobec 30-latka. Według obecnego planu Nurislam Sanayev będzie walczył o brązowy medal IO w Tokio. Walka o trzecie miejsce podium odbędzie się ok. godz. 12:30 czasu polskiego, a rywalem Kazacha będzie Bułgar, Georgi Valentinov Vangelov. 

Przypomnijmy, że w zapasach w kategorii 97 brązowy medal olimpijski zdobył Polak Tadeusz Michalik. W walce o podium pokonał Węgra Alexa Gergo Szoke. Do pojedynku o medal Węgier dotarł poprzez repasaże. - Przyjechałem tu walczyć na całego - powiedział Dominikowi Senkowskiemu ze Sport.pl po pierwszej walce Michalik i to się opłaciło. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.