Sensacja! Amerykanie odpadli w półfinale. Reuters pisze o szoku!

Sztafeta Stanów Zjednoczonych 4x100 m mężczyzn nie awansowała do finału IO w Tokio. Amerykańscy sprinterzy po bardzo nierównym biegu zajęli dopiero szóste miejsce w pólfinale, wyprzedzając zaledwie jedną reprezentację!

W drużynie USA znaleźli się dwaj finaliści w biegu indywidualnym na 100 metrów: Fred Kerley i Ronnie Baker, mający najlepszy czas na świecie w tym roku Trayvon Bromell (9,77) oraz Cravon Gillespie, który w 2019 roku był uczestnikiem sztafety, która zdobyła w 2019 roku złoty medal na mistrzostwach świata w stolicy Kataru - Dosze.

Tokio 2020. Dorota BorowskaDramat Doroty Borowskiej! Medal straciła tuż przed metą! Polsce zabrakło 0,082 sekundy!

Koszmarna zmiana amerykańskiej sztafety. USA sensacyjnie odpada w półfinale rywalizacji 4x100 m

Plan Amerykanów na wygraną nie powiódł się. O wszystkim zadecydowała fatalna druga zmiana, gdy biegł Gillespie i w katastrofalny sposób została mu przekazana pałeczka. W efekcie strata czasowa okazała się później nie do odrobienia. Reprezentanci USA zajęli dopiero szóste miejsce w półfinale z czasem 38,10. Agencja Reutera skomentowała, że to szok, biorąc pod uwagę indywidualne wyniki zawodników amerykańskich. W swoim biegu eliminacyjnym Amerykanie zdołali wyprzedzić zaledwie jedną reprezentację Danię - 38,16. Ósma Turcja została zdyskwalifikowana.

Rywalizację niespodziewanie wygrali Chińczycy z czasem 37,92. Na drugim miejscu uplasowali się Kanadyjczycy, a na trzecim Włosi, bijąc rekord kraju 37,95. W składzie Włochów pobiegł aktualny mistrz olimpijski z biegu indywidualnego na 100 Lamont Marcell Jacobs. Trzy pierwsze reprezentacje awansowały do finału.

W drugim półfinale najszybsi byli Jamajczycy - 37,82. Wyprzedzili oni Wielką Brytanię (38,02) i Japonię (38,16) i to one wystartują w finale. Stawkę finalistów uzupełniły reprezentacje Niemiec i Ghany, który uzyskały najlepsze czasy spośród przegranych.

Kamila Lićwinko w eliminacjach skoku wzwyżLićwinko w finale! Piękny skok Polki w kwalifikacjach [WIDEO]

Sensacyjne odpadnięcie amerykańskiej sztafety sprawiło, że są to dla niej kolejne igrzyska, które zakończyły się ich niepowodzeniem. Pięć lat temu USA zostało zdyskwalifikowane po nieudanym przekazaniu pałeczki, a w 2012 roku w Londynie zostali pozbawieni srebrnych medali po tym, jak okazało się, że na dopingu był Tyson Gay.