Dramat Doroty Borowskiej! Medal straciła tuż przed metą! Polsce zabrakło 0,082 sekundy!

Kanadyjka Dorota Borowska zajęła czwarte miejsce w wyścigu na 200 metrów! Mistrzyni Europy zabrakło do medalu zaledwie 0,082 sekundy...

Borowska w eliminacjach wygrała swój wyścig, a w czwartkowym półfinale była czwarta, ale z dużą przewagą nad kolejną przeciwniczką awansowała do finału, oszczędzając część sił na finał, który odbył się zaledwie dwie godziny później.

W finale Polka rozpoczęła bardzo mocno, przez bardzo długi czas plasowała się na trzecim miejscu, ale na samym finiszu dogoniła ją Ukrainka Kateryna Luzan. O brązowym medalu decydował fotofinisz, w nim o zaledwie 0,082 sekundy lepsza okazała się reprezentantka Ukrainy. Zwyciężyła Amerykanka Nevin Harrison przed Kanadyjką Laurence Vincent-Lapointe.

Patryk DobekBezczelny sukces Patryka Dobka. "To jest dystans, na którym Europejczycy rzadko zdobywają medale"

Walczykiewicz bez medalu w Tokio

Medalu na igrzyskach olimpijskich w Tokio nie wywalczy Marta Walczykiewicz. Czwarta na dystansie 200 metrów kajakarka nie awansowała do finału na ponad dwukrotnie dłuższym dystansie 500 metrów. Polka w swoim wyścigu półfinałowym była trzecia, a do finału kwalifikowały się tylko dwie najlepsze zawodniczki.

Walczykiewicz popłynie jedynie w finale B, podobnie jak druga Polka Justyna Iskrzycka. 23-latka zajęła w swoim półfinale czwarte miejsce, ale dla niej było to przede wszystkim przetarcie przed rywalizacją w czwórce na tym dystansie, obok srebrnych medalistek Karoliny Nai i Anny Puławskiej oraz Heleny Wiśniewskiej. Eliminacje w tej konkurencji odbędą się we wtorek.

W finale B z kolei Justyna Iskrzycka była trzecia, a Marta Walczykiewicz piąta. Polki zostały sklasyfikowane ostatecznie kolejno na 11. i 13. pozycji.