Znów usłyszeliśmy "Mazurka Dąbrowskiego" na stadionie w Tokio [WIDEO]

Na Stadionie Olimpijskim w Tokio ponownie wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego! Medale za wspaniały konkurs rzutu młotem mężczyzn odebrali Wojciech Nowicki (złoto) i Paweł Fajdek (brąz). Niedługo później swój brązowy medal otrzymał Patryk Dobek.

Podobnie jak w środę, tak i w czwartek na Stadionie Olimpijskim można było usłyszeć polski hymn za sprawą wielkiego sukcesu naszych reprezentantów w rzucie młotem. W środę złoto i brąz odebrały Anita Włodarczyk i Malwina Kopron. W czwartek złoty medal otrzymał Wojciech Nowicki, a brązowy Paweł Fajdek

Zobacz wideo

Nowicki środowy konkurs wygrał w niezwykle efektownym stylu. Polak we wszystkich sześciu próbach uzyskiwał powyżej 80 metrów. W najlepszej z nich osiągnął aż 82,52m i wyprzedził Norwega Eivinda Henriksena (81,58) oraz Pawła Fajdka (81,53), który odpędził wszystkie swoje olimpijskie demony i zdobył upragniony medal. 

Patryk DobekBezczelny sukces Patryka Dobka. "To jest dystans, na którym Europejczycy rzadko zdobywają medale"

Również brązowy medal odebrał w czwartkowy poranek także Patryk Dobek, który sensacyjnie go wywalczył w biegu na 800 metrów, gdzie uznał wyższość jedynie dwóch Kenijczyków - Emmanuela Korira oraz Fergusona Roticha.

Polacy zdobyli w Tokio już dziesięć medali - trzy złote, trzy srebrne oraz cztery brązowe. Aż sześć z nich, w tym wszystkie złote, wywalczyli lekkoatleci - sztafeta mieszana 4x400 metrów (złoto), Wojciech Nowicki (złoto, rzut młotem), Anita Włodarczyk (złoto, rzut młotem), Patryk Dobek (brąz, 800 metrów), Malwina Kopron (brąz, rzut młotem) i Paweł Fajdek (brąz, rzut młotem). Sześć medali to najlepszy wynik polskich lekkoatletów od igrzysk olimpijskich w Moskwie 1980 roku.

Więcej o: