Znamy pary półfinałowe IO w Tokio w siatkówce! Brazylia wchodzi ostatnia

Brazylijki pokonały Rosyjski Komitet Olimpijski (3:1) na igrzyskach olimpijskich w Tokio i jako ostatnie zakwalifikowały się do półfinału siatkarskiego turnieju. Znamy wszystkie pary walczące o wielki finał.

We wtorek mężczyźni rywalizowali w ćwierćfinale siatkarskiego turnieju igrzysk olimpijskich w Tokio, a dzień później o miejsce w grupie medalowej rywalizowały kobiety. Poznaliśmy już całą czwórkę, która awansowała do półfinału IO w Tokio. W najbliższy piątek Stany Zjednoczone zmierzą się z Serbią, a Brazylia powalczy o finał z Koreą Południową. 

Zobacz wideo Aleksander Śliwka: Jesteśmy w szoku, że odpadliśmy już w ćwierćfinale

Tokio 2020. Wiemy, jak wyglądają pary półfinałowe. Kto powalczy o wielki finał igrzysk olimpijskich?

Pierwszą drużyną, która była pewna walki o medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio były Koreanki. Azjatki potrzebowały tie-breaka, aby awansować do półfinału turnieju. Finalnie wygrały 3:2 (17:25, 25:17, 28:26, 18:25, 15:13). Kilka godzin później i zdecydowanie szybciej z reprezentantkami Dominikany poradziły sobie Amerykanki. Stany Zjednoczone pewnie pokonały przeciwniczki 3:0 (25:11, 25:20, 25:19). Pewne zwycięstwo wpadło również na konto Serbek. Siatkarki rywalizowały w ćwierćfinale z Włoszkami. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 (25:21, 25:14, 25:21. 

Patryk Dobek Polska czekała na to 41 lat. Wyjątkowy wyczyn Dobka

Najbardziej wyczekiwanym spotkaniem ćwierćfinałowym IO w Tokio w siatkówce kobiet było starcie Brazylijek z Rosyjskim Komitetem Olimpijskim. Od samego początku było wiadomo, że dwukrotne wicemistrzynie świata nie będą miały łatwego meczu. Rosjanki wygrały pierwszy set 25:23 po rewelacyjnej grze Jewgieniji Starcewej. Brazylijki zaczęły odrabiać straty od drugiej partii, wygrywając pozostałe trzy sety kolejno: 25:22, 25:19 i 25:22. Siedmiokrotne mistrzynie świata i czterokrotne mistrzynie olimpijskie musiały pożegnać się z tegorocznym turniejem. 

Ben Whittaker (Wielka Brytania) podczas ceremonii medalowej na IO w Tokio 2020. Źródło: Eurosport Wielkie kontrowersje na podium IO. "Schował medal i patrzył w ziemię"

Mecze półfinałowe siatkarek na igrzyskach olimpijskich rozegrane zostaną w najbliższy piątek, 6 sierpnia. Jako pierwsze o godz. 6:00 czasu polskiego zmierzą się Serbki ze Stanami Zjednoczonymi. Tego samego dnia o 16:00 czasu polskiego Brazylijki zagrają z Koreankami. 

Więcej o: