Tak wygląda klasyfikacja medalowa lekkoatletyki! Pokaz siły Polaków! Blisko rekordu sprzed 57 lat

Polscy lekkoatleci zachwycają wynikami na igrzyskach olimpijskich w Tokio. To głównie im zawdzięczamy 19. miejsce w klasyfikacji medalowej, a w klasyfikacji samej lekkoatletyki jest jeszcze lepiej. Okazuje się, że Polacy są bliscy pobicia rekordu sprzed 57 lat!

Trzy złote medale i trzy brązowe - tak obecnie wygląda statystyka polskich lekkoatletów na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Jedyną reprezentacją, która jest lepsza od Polaków w tej kategorii są Stany Zjednoczone. Amerykanie mają obecnie 16 medali (3 złote, 9 srebrnych, 4 brązowe). Można więc jasno wywnioskować, że mamy najlepszych lekkoatletów w Europie, a to nie koniec zmagań.

Polska napisze historię na IO w Tokio? Mamy sześć krążków, więc brakuje tylko dwóch

Złotem olimpijskim nagrodzona została polska sztafeta 4x400 metrów oraz młociarze: Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki. Na trzecim miejscu podium stanęli z kolei w biegu na 800 metrów Patryk Dobek oraz ponownie młociarze: Malwina Kopron i Paweł Fajdek. Dodajmy, że mając aktualnie sześć krążków, tegoroczne igrzyska mogą okazać się historyczne.

Polska ma szanse w Tokio 2020 pobić rekord medali zdobytych w lekkoatletyce notabene z Tokio 1964, kiedy w lekkiej zdobyliśmy 8 krążków

- przypomina na Twitterze Franek Damboń.

Polscy kibice mogą z nadzieją patrzeć na ostatnie dni igrzysk olimpijskich, w których wielokrotnie wystąpią lekkoatleci. Już w czwartek (4 sierpnia) w półfinale na 1500 m pobiegną Marcin Lewandowski i Michał Rozmys, w finale chodziarzy na 20 km wystąpi Łukasz Niedziałek, w harmonogramie znalazły się również zawody: skoku w dal, sztafeta kobiet 4x100 metrów czy dziesięciobój.

W sumie reprezentanci Polski na turnieju w Japonii zdobyli 10 krążków. Srebrne medale dla Polski zdobyła wioślarska czwórka podwójna, kajakarki K2 na 500 metrów, a także żeglarki w klasie 470. Brąz natomiast poza młociarzami zdobył wcześniej Tadeusz Michalik (zapasy, styl klasyczny, kat. 97 kg). W klasyfikacji medalowej znajdujemy się na 19. miejscu, co jest awansem o trzy pozycje w porównaniu z dniem poprzednim. Polska wyprzedziła Tajwan, Szwecję oraz Chorwację.

Tak wygląda czołówka klasyfikacji medalowej w lekkoatletyce

Klasyfikacja medalowa w lekkoatletcyeKlasyfikacja medalowa w lekkoatletcye Tokyo 2020