Klasyfikacja medalowa igrzysk po kapitalnym dniu Polaków. Znowu jest awans!

W środę polscy olimpijczycy zdobyli cztery medale, w tym złoty Wojciecha Nowickiego w rzucie młotem. Dzięki ostatnim sukcesom Polska zanotowała duży awans w klasyfikacji medalowej.

Trwają "polskie" dni na igrzyskach olimpijskich w Tokio. We wtorek polscy sportowcy zdobyli cztery medale. Karolina Naja i Anna Puławska wywalczyły srebro w konkurencji K-2 na dystansie 500 metrów, później brązowy medal dołożył zapaśnik Tadeusz Michalik w kategorii do 97 kilogramów, a złoto i brąz w rzucie młotem zdobyły Anita Włodarczyk i Malwina Kopron. W środę kolejne medale do dorobku medalowego Polski dołożyli kolejni reprezentanci Polski. Po emocjonującej rywalizacji w rzucie młotem i biegu na 800 metrów łączna liczba krążków dla polskiej reprezentacji wzrosła do 10.

Zobacz wideo Królowa jest tylko jedna. "Osiągnięcia Anity Włodarczyk są kosmiczne"

Znakomity dzień polskich sportowców

Pierwszy złoty medal dla Polski zdobyła sztafeta mieszana 4x400 metrów w składzie Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński. We wtorek do tego grona dołączyła Anita Włodarczyk, która w fantastycznym stylu po raz trzeci z rzędu zwyciężyła rywalizację w rzucie młotem na igrzyskach olimpijskich. W znakomitym stylu rywalizację w rzucie młotem wygrał z kolei Wojciech Nowicki.

Srebrne medale dla Polski zdobyła wioślarska czwórka podwójna w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann. Z drugiego miejsca cieszyły się również Karolina Naja i Anna Puławska w kajakarstwie K2 na 500 metrów, a także Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill w żeglarstwie w klasie 470.

Brązowe medale z kolei zdobywali wcześniej Tadeusz Michalik (zapasy, styl klasyczny, kat. 97 kg) oraz Malwina Kapron w rzucie młotem. W środę z kolei trzecie miejsce w biegu na 800 metrów zajął Patryk Dobek, a Paweł Fajdek w rzucie młotem.

Wczoraj Polska zajmowała 22. miejsce w klasyfikacji medalowej. Kolejne cztery medale, w tym złoty Wojciecha Nowickiego sprawiły, że nasz kraj awansował na 19. pozycję, wyprzedzając Tajwan, Szwecję oraz Chorwację. 

IO Tokio 2020. Aktualna klasyfikacja medalowa:

  1. Chiny - 32 złote, 21 srebrnych, 16 brązowych
  2. Stany Zjednoczone - 25 złotych, 30 srebrnych, 22 brązowe
  3. Japonia - 20 złotych, 7 srebrnych, 12 brązowych
  4. Australia - 15 złotych, 4 srebrne, 17 brązowych
  5. Wielka Brytania - 14 złotych, 18 srebrnych, 15 brązowych
  6. Rosyjski Komitet Olimpijski - 13 złotych, 21 srebrnych, 18 brązowych
  7. Niemcy - 8 złotych, 8 srebrnych, 16 brązowych
  8. Francja - 6 złotych, 10 srebrnych, 9 brązowych
  9. Włochy - 6 złotych, 9 srebrnych, 15 brązowych
  10. Holandia - 6 złotych, 8 srebrnych, 8 brązowych

     .....

     19. Polska - 3 złote, 3 srebrne, 4 brązowe

Więcej o: