Klasyfikacja medalowa igrzysk po kapitalnym dniu Polaków. Znowu jest awans!

W środę polscy olimpijczycy zdobyli cztery medale, w tym złoty Wojciecha Nowickiego w rzucie młotem. Dzięki ostatnim sukcesom Polska zanotowała duży awans w klasyfikacji medalowej.

Trwają "polskie" dni na igrzyskach olimpijskich w Tokio. We wtorek polscy sportowcy zdobyli cztery medale. Karolina Naja i Anna Puławska wywalczyły srebro w konkurencji K-2 na dystansie 500 metrów, później brązowy medal dołożył zapaśnik Tadeusz Michalik w kategorii do 97 kilogramów, a złoto i brąz w rzucie młotem zdobyły Anita Włodarczyk i Malwina Kopron. W środę kolejne medale do dorobku medalowego Polski dołożyli kolejni reprezentanci Polski. Po emocjonującej rywalizacji w rzucie młotem i biegu na 800 metrów łączna liczba krążków dla polskiej reprezentacji wzrosła do 10.

Zobacz wideo Królowa jest tylko jedna. "Osiągnięcia Anity Włodarczyk są kosmiczne"

Patryk Dobek zachwycił! Polak w fenomenalnym stylu pobiegł po medal na 800 metrówPatryk Dobek zachwycił! Polak w fenomenalnym stylu pobiegł po medal na 800 metrów

Znakomity dzień polskich sportowców

Pierwszy złoty medal dla Polski zdobyła sztafeta mieszana 4x400 metrów w składzie Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński. We wtorek do tego grona dołączyła Anita Włodarczyk, która w fantastycznym stylu po raz trzeci z rzędu zwyciężyła rywalizację w rzucie młotem na igrzyskach olimpijskich. W znakomitym stylu rywalizację w rzucie młotem wygrał z kolei Wojciech Nowicki.

Srebrne medale dla Polski zdobyła wioślarska czwórka podwójna w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann. Z drugiego miejsca cieszyły się również Karolina Naja i Anna Puławska w kajakarstwie K2 na 500 metrów, a także Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill w żeglarstwie w klasie 470.

Brązowe medale z kolei zdobywali wcześniej Tadeusz Michalik (zapasy, styl klasyczny, kat. 97 kg) oraz Malwina Kapron w rzucie młotem. W środę z kolei trzecie miejsce w biegu na 800 metrów zajął Patryk Dobek, a Paweł Fajdek w rzucie młotem.

Vital Heynen przygnębiony po porażce z Francją. 'Pustka, smutek. Mam łzy w oczach'Heynen mocno przeżywa porażkę z Francją. Kolejny wpis selekcjonera Polaków

Wczoraj Polska zajmowała 22. miejsce w klasyfikacji medalowej. Kolejne cztery medale, w tym złoty Wojciecha Nowickiego sprawiły, że nasz kraj awansował na 19. pozycję, wyprzedzając Tajwan, Szwecję oraz Chorwację. 

IO Tokio 2020. Aktualna klasyfikacja medalowa:

  1. Chiny - 32 złote, 21 srebrnych, 16 brązowych
  2. Stany Zjednoczone - 25 złotych, 30 srebrnych, 22 brązowe
  3. Japonia - 20 złotych, 7 srebrnych, 12 brązowych
  4. Australia - 15 złotych, 4 srebrne, 17 brązowych
  5. Wielka Brytania - 14 złotych, 18 srebrnych, 15 brązowych
  6. Rosyjski Komitet Olimpijski - 13 złotych, 21 srebrnych, 18 brązowych
  7. Niemcy - 8 złotych, 8 srebrnych, 16 brązowych
  8. Francja - 6 złotych, 10 srebrnych, 9 brązowych
  9. Włochy - 6 złotych, 9 srebrnych, 15 brązowych
  10. Holandia - 6 złotych, 8 srebrnych, 8 brązowych

     .....

     19. Polska - 3 złote, 3 srebrne, 4 brązowe

Więcej o: