Kapitalny manewr w ostatnim momencie dał Polkom srebro. To trzeba zobaczyć [WIDEO]

Jolanta Ogar i Agnieszka Skrzypulec sięgnęły po srebro igrzysk olimpijskich w żeglarskiej klasie 470 na samym finiszu. Niemal w ostatnim momencie wyprzedziły Brytyjki, które sięgnęły po złoto.

Jolanta Ogar i Agnieszka Skrzypulec wywalczyły srebrny medal igrzysk olimpijskich w żeglarskiej klasie 470. Polki przed wyścigiem zajmowały trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Szanse na złoto były tylko iluzoryczne, ale można było jeszcze wyprzedzić Francuzki i zdobyć srebro. Jednocześnie trzeba było uważać na czwarte Słowenki.

Zobacz wideo "Świątek, Kubot i Kurek bili nam brawo. Dla mnie to zaszczyt"

Wyścig medalowy Ogar i Skrzypulec rozpoczęły spokojnie, od pierwszego okrążenia trzymały się czołówki. Przez moment prowadziły, potem były trzecie-czwarte. Na pierwszym znaku zajmowały siódmą pozycję. A co najważniejsze Słowenki, które traciły do nich tylko dziewięć punktów, były za nimi.

Aleksiej Spirydonow znów obraża Polaków Żałosny Spirydonow uderzył w Polaków. Seria skandalicznych wpisów. "Musisz żyć, żeby być beznadziejnym"

Manewr na finiszu dał Polkom srebro

Na drugim znaku Polki awansowały na piąte miejsce. Rosła ich przewaga nad Słowenkami i Francuzkami, które były przed nimi w klasyfikacji generalnej tylko o cztery punkty (dwa miejsca w wyścigu medalowym). Aby sięgnąć po srebro i wyprzedzić w klasyfikacji generalnej Francuzki, Polki musiały wyprzedzić jeszcze jedną załogę. I to się udało na samym finiszu.

Polki były tuż za Brytyjkami i udało się je wyprzedzić na ostatniej boi. Ogar i Skrzypulec znacznie lepiej wykonały zwrot, natomiast Brytyjki na chwilę stanęły w miejscu. Polki przesunęły się na czwartą lokatę i zostały sklasyfikowane o dwie pozycje wyżej od Francuzek. Te ostatecznie wywalczyły brąz, choć francuska ekipa składała jeszcze protest przeciwko Brytyjkom, który został oddalony. Brytyjki zdobyły złoto dzięki przewadze, jaką wypracowały sobie w poprzednich wyścigach.

To kolejne igrzyska z medalem dla Polski w żeglarstwie. Poprzednie odbyły się w 2012 r. w Londynie, gdy brązowe krążki zdobyli Zofia Klepacka i Przemysław Miarczyński. Wobec nich były wtedy oczekiwania, a na Agnieszkę Skrzypulec i Jolantę Ogar mało kto liczył. Taki medal smakuje podwójnie!

Tokyo Olympics Swimming Kanadyjka przeszła do historii i wywołała burzę. "Wyszukałam w Google frazę"

We wtorek Polska zdobyła w Tokio aż cztery medale. Środa może być dla nas równie udana. Zaczęły żeglarki, a po południu czasu polskiego w finale rzutu młotem wystąpią Paweł Fajdek oraz Wojciech Nowicki. Swojej szansy w biegu na 800 m będzie szukał także Patryk Dobek.

Więcej o: