Emocje dały o sobie znać. "Brakuje słów". Heynen pisze o Kubiaku

Vital Heynen skomentował w mediach społecznościowych porażkę reprezentacji Polski z Francją w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich w Tokio. - Czasem brakuje słów, by opisać to, co czuję - zaczął swój wpis belgijski trener.

Reprezentacja polskich siatkarzy przegrała z Francją 2:3 i po raz piąty z rzędu nie była w stanie przebrnąć ćwierćfinału igrzysk olimpijskich. Polacy bardzo marzyli o tym, aby przerwać klątwę i w końcu zagrać o medale, ale rzeczywistość po raz kolejny okazała się być dla nich niezwykle brutalna. Polacy prowadzili 2:1 w setach i w czwartym secie 7:4, ale od tego momentu coś w grze biało-czerwonych się zacięło. Ostatecznie biało-czerwoni przegrali 2:3 ((25:21, 22:25, 25:21, 21:25, 9:15).

Vital Heynen skomentował w mediach społecznościowych porażkę i koniec turnieju olimpijskiego dla reprezentacji Polski. - Czasem brakuje słów, by opisać to, co czuję. Pustka, smutek, ale wciąż duma z mojej drużyny, duma z bycia trenerem reprezentacji Polski. Moi ludzie są wspaniali - napisał Belg. - Gratuluję Francji, która była lepsza w decydującej fazie meczu - zakończył swój wpis.

Heynen nie chciał zrzucać winy na brak Kubiaka

- Nie chcę oceniać czy graliśmy zbyt prosto. Nie chcę też zrzucać wszystkiego na kłopoty zdrowotne Michała Kubiaka. Ale jeśli twój najlepszy zawodnik, lider twojego zespołu, nie jest w stu procentach zdrowy i przez to nie jest z drużyną tak jak zwykle, to drużyna ma kłopot - mówił Heynen tuż po zakończeniu spotkania z Francją.

W półfinałach turnieju olimpijskiego, które odbędą się w czwartek 5 sierpnia zagra Rosyjski Koimitet Olimpijski z Brazylią o godzinnie 6:00 i Francja z Argentyną o godz. 14:30. Finał i mecz o trzecie miejsce zostaną rozegrane w sobotę 7 sierpnia