Bartosz Kurek szczerze komentuje mecz Polska - Francja

Łukasz Jachimiak
- To nie jest czas na podejmowanie decyzji. Trudno przełknąć tę porażkę - mówi Bartosz Kurek. Polscy siatkarze odpadli z igrzysk olimpijskich w Tokio, przegrywając w ćwierćfinale 2:3 z Francją.

Bartosz Kurek zagrał z Francją dobry mecz. Skończył 25 z 39 ataków. Gdyby nie on i Wilfredo Leon (28/41), przegralibyśmy znacznie szybciej niż po pięciu setach.

Zobacz wideo Polscy siatkarze awansowali do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich po raz czwarty z rzędu

Vital Heynen bardzo mocno podsumował mecz Polska - FrancjaVital Heynen bardzo mocno podsumował mecz Polska - Francja

"Koniec jest bardzo smutny i gorzki"

Po porażce nasi siatkarze z trudem przystawali na chwilę przy dziennikarzach i dzielili się swoimi odczuciami oraz emocjami. Kurek najwyraźniej uznał, że musi się z tym zmierzyć.

- Na gorąco bardzo trudno jest wyciągnąć jakieś rzeczowe wnioski. Myślę, że zostawiliśmy na parkiecie wszystko, co mieliśmy, ale na Francuzów to było za mało. Gratulacje dla nich, bo zagrali bardzo dobry mecz. Nie wiem, co więcej mogę powiedzieć - komentuje nasz atakujący.

- Pracowaliśmy ciężko, trzymaliśmy się razem i wierzyliśmy, że osiągniemy lepszy wynik niż ćwierćfinał. Koniec jest dla nas bardzo smutny i gorzki - dodaje Kurek.

"Zobaczymy co będzie"

- Rywale zagrali lepiej od nas. Nie wiem, czego nam zabrakło. Na pewno sam mogłem podjąć kilka lepszych decyzji w ataku. W zagrywce też od pewnego momentu spuściliśmy z tonu. Chciałbym szybciej znaleźć jakieś mądre słowa, ale na razie nie potrafię - podsumowuje Kurek.

Atakujący reprezentacji Polski ma 33 lata i na pewno powoli zbliża się do końca kariery. Ale na razie nie chce jeszcze decydować, kiedy pożegna się z reprezentacją. - Zobaczymy, co przyniosą kolejne dni. Polska siatkówka nadal jest silna. Dziś zawiedliśmy. Przede wszystkim samych siebie. Myślę jednak, że mamy mocną grupę młodych graczy, świetne zaplecze. A co ze mną? To nie jest czas na podejmowanie decyzji. Fizycznie czuję się dobrze. Trudno przełknąć tę porażkę. Zobaczymy co będzie, kiedy już się to uda - przyznał Kurek.

Polacy byli nadzy. Dwóch wirtuozów i geniuszy to za mało [OCENY]Polacy byli nadzy. Dwóch wirtuozów i geniuszy to za mało [OCENY]

Więcej o: