Vital Heynen bardzo mocno podsumował mecz Polska - Francja

- Na ten moment wewnątrz czuję się jak g**** - powiedział Vital Heynen, trener reprezentacji Polski dla Eurosportu po przegranym 2:3 meczu ćwierćfinałowym z Francją na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

W pięciu ostatnich turniejach na igrzyskach polscy siatkarze zawsze przegrywali w ćwierćfinale. Kolejno pokonywali ich Brazylia (2004), Włochy (2008), Rosja (2012) i USA (2016). Teraz podopieczni Vitala Heynena wreszcie chcieli awansować do upragnionego półfinału i zbliżyć się do zdobycia medalu. Niestety zawiedli i przegrali z Francją 2:3.

Zobacz wideo

Sekcja OlimpijskaDramat Polaków w 5. secie! Płacz, łzy, rozpacz. Oceniamy zawodników [SEKCJA OLIMPIJSKA]

Heynen: Czuję się jak g****

- Byliśmy w stanie kontrolować mecz w trzech pierwszych setach. W czwartym rywale zaczęli grać lepiej. Nasz każdy błąd ważył podwójnie. Od czwartego seta Francuzi byli lepsi i dlatego przegraliśmy - powiedział Vital Heynen, trener reprezentacji Polski przed kamerami Eurosportu.

Zwrócił też uwagę, że być może wpływ na porażkę mógł mieć fakt, że Polacy mieli mniej trudnych spotkań, niż rywale. - Inne zespoły miały dłuższą drogę, by tu dotrzeć. Miały trudne mecze każdego dnia. My mieliśmy zbyt dużo łatwych spotkań. Im dłużej trwało spotkanie z Francją, tym więcej mieliśmy problemów. To nie jest wytłumaczenie, ale musimy zaakceptować to, że byli lepsi - dodał Belg. 

Co dalej z reprezentacją Polski? - Mieliśmy wysokie cele. Będziemy potrzebować czasu, by to przetrawić. Na ten moment wewnątrz czuję się jak g****.  - powiedział Heynen.

Czy popełnił błędy w tym meczu? - Jak się przegrywa, to zawsze można było zrobić coś lepiej. Nie uważam jednak, bym popełnił jakiś duży błąd. Muszę to wszystko przeanalizować, podobnie jak zawodnicy - przyznał.

Co dalej z jego przyszłością i reprezentacji Polski? - Porozmawiam z federacją i zespołem. Muszę być uczciwy wobec siebie, bo przecież miałem przywieść medal z igrzysk. Niestety go nie zdobyłem i to jest moja duża porażka - powiedział Heynen.

Czy jest szansa, że zostanie z kadrą po mistrzostwach Europy? - To zbyt wcześnie postawione pytanie. Czuje radość, bo Polacy są fantastyczną drużyną. A o pozostałych rzeczach będziemy rozmawiać później - dodał Heynen. 

- Robiliśmy wszystko by zdobyć medal, a zawiedliśmy samych siebie i nasze rodziny. Najchętniej poszedłbym do szatni i zadzwonił do żony. Ale szanuje Was wszystkich dziennikarzy i stoję tutaj - mówił zapłakany rozgrywający Fabian Drzyzga przed kamerami TVP Sport.

Polacy byli silni jak nigdy, ale przegrali w ten sam sposób po raz piąty z rzędu. Polacy byli silni jak nigdy, ale przegrali w ten sam sposób po raz piąty z rzędu. "Pustka"

- Jest nam bardzo ciężko. Staraliśmy się zrobić wszystko, by wygrać. Czegoś nam znowu jednak zabrakło. Jesteśmy mega zawiedzeni i smutni. Chce nam się płakać. Tie-break zagraliśmy fatalnie i nie pozostaje nam nic innego, jak wracać do kraju - dodał środkowy Mateusz Bieniek

Więcej o: