Znamy pary półfinałowe turnieju siatkarskiego na igrzyskach w Tokio

Polscy nie zagrają w półfinale igrzysk olimpijskich! Zespół Vitala Heynena przegrał z Francją 2:3 w ćwierćfinale turnieju. Ten mecz był ostatnim w tej fazie turnieju, co oznacza, że znamy pary półfinału IO w Tokio.

Trwa "polski" dzień na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polscy sportowcy zdobyli we wtorek cztery medale. Karolina Naja i Anna Puławska wywalczyły srebro w konkurencji K-2 na dystansie 500 metrów, później brązowy medal dołożył zapaśnik Tadeusz Michalik w kategorii do 97 kilogramów. a złoto i brąz w rzucie młotem zdobyły Anita Włodarczyk i Malwina Kopron. Zwieńczeniem miał być awans polskich siatkarzy do strefy medalowej olimpijskiego turnieju. 

Zobacz wideo "Patryk Dobek ma gaz i chłodną głowę. Medal jest realny"

Polska przegrywa z Francją w ćwierćfinale IO w Tokio. Znamy pary półfinałowe

Było pewne, że mecz z Francją będzie zdecydowanie najtrudniejszym z dotychczasowych na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Okazało się to prawdą, gdyż trwające cztery sety spotkanie obfitowało w długie wymiany i świetne zagrania z obu strony. W pierwszym secie nieznacznie lepsi okazali się Polacy, który wygrali go 25:21. W drugim Francuzi wyrównali wynik meczu po wygranej 25:22. Kolejne partie również były zacięte i zakończyły się wynikami 25:21 najpierw dla Polaków, a w czwartym dla Francuzów. W tie-breaku lepsi okazali się Francuzi, którzy decydującą partię wygrali 15:9, cały mecz 3:2.

Katastrofa Polaków w tie-breaku. Odpadamy z igrzysk po thrillerze. Znowu to samoKatastrofa Polaków w tie-breaku. Odpadamy z igrzysk po thrillerze. Znowu to samo

Jako że spotkanie Polski z Francji było rozgrywane jako ostatnie w fazie ćwierćfinałów znamy zagrał o finał turnieju olimpijskiego. Rywalem Francuzów będzie Argentyna, która w fazie pucharowej pokonała Włochy 3:2. Zespół z Ameryki Południowej ma na koncie cztery zwycięstwa z rzędu, w tym 3:2 z Francją i 3:0 z USA

W drugim półfinale czeka nas hitowy mecz Brazylia - Rosyjski Komitet Olimpijski. W 1/4 finału obie drużyny potwierdziły dobrą formę. Rosjanie wygrali 3:0 z Kanadą, zaś Brazylijczycy w takim stosunku pokonali Japonię. 

Znamy pierwszą parę w półfinale turnieju siatkarzy. Wielki hit!Znamy pierwszą parę w półfinale turnieju siatkarzy. Wielki hit!

IO w Tokio. Siatkówka. Pary półfinałowe:

  • Rosyjski Komitet Olimpijski - Brazylia
  • Francja - Argentyna 

Mecze półfinałowe odbędą się w czwartek 5 sierpnia o godzinach 6:00 i 14:30. Finał i mecz o trzecie miejsce zostaną rozegrane w sobotę 7 sierpnia

Więcej o: