Znamy finalistów igrzysk w Tokio w piłce nożnej! Marco Asensio bohaterem [WIDEO]

W finale turnieju olimpijskiego w Tokio Brazylia zagra z Hiszpanią. Zespół z Ameryki Południowej po rzutach karnych pokonał Meksyk 4:1, a Hiszpania po dogrywce uporała się z Japonią po golu Marco Asensio na pięć minut przed jej końcem.

Przed rozpoczęciem turnieju olimpijskiego Brazylia i Hiszpania były jednymi z faworytów do złotego medalu. Obie reprezentacje nie zawiodły i spotkają się przeciwko sobie w mecz o złoto igrzysk olimpijskich.

Anita Włodarczyk"Anita, daj spokój". Włodarczyk zrobiła sobie znakomite zdjęcie po zdobyciu złota. "KRÓLOWA"

Brazylia pokonała Meksyk dopiero po rzutach karnych 4:1. Po 120 minutach rywalizacji był remis 0:0, a najlepsza okazją zmarnował Richarlison, który strzelił w słupek. Reprezentanci Meksyku wykreowali kilka groźnych akcji, ale świetnie spisywał się Santos, który wybronił trzy strzały. Z kolei 36-letni Guillermo Ochoa, jeden z bohaterów mundialu 2014, popisał się aż sześcioma interwencjami.

W dogrywce też nie padły żadne gole, więc piłkarze zmierzyli się w serii jedenastek. A tam Brazylijczycy byli bezbłędni. Kolejne swoje karne wykorzystali: Dani Alves, Gabriel Martinelli, Bruno Guimaraes i Reinier. Meksykanie pomylili się dwukrotnie. Jedenastki zmarnowali Eduardo Aguirre i Johan Vasquez.

Hiszpania zagra w finale IO po raz pierwszy od 29 lat! Piękne trafienie Asensio

Brazylia broni tytułu mistrzów olimpijskich z 2016 roku, a w finale zagra z Hiszpanią, która z Japonią miała ogromną przewagę nie tylko w sytuacjach podbramkowych (6-1), ale również w posiadaniu piłki 61 proc. do 39 proc. Nie przekładało się to jednak na bramki w regulaminowym czasie gry. W dodatkowych 30 minutach zespół Luisa de la Fuente dopiął swego w 115. minucie, kiedy Marco Asensio kapitalnym uderzeniem lewą nogą z pola karnego pokonał bramkarza Japonii Koseiego Taniego.

Hiszpania wygrała 1:0 i po raz pierwszy od 1992 roku i igrzysk olimpijskich w Barcelonie zagra w finale! 29 lat temu Hiszpanie w finale pokonali reprezentację Polski 3:2.

Koniec epoki w hiszpańskiej koszykówce. Bracia Gasol kończą reprezentacyjną karieręTokio zakończyło epokę w koszykówce. Bracia Gasol już nie zagrają dla reprezentacji

Finał odbędzie się 7 sierpnia o godz. 13:30, natomiast mecz o 3. miejsce Japonia - Meksyk dzień wcześniej o 13:00.