"Anita, daj spokój". Włodarczyk zrobiła sobie znakomite zdjęcie po zdobyciu złota. "KRÓLOWA"

Trzy razy tak! Anita Włodarczyk znowu to zrobiła i po raz trzeci z rzędu zdobyła złoto na igrzyskach olimpijskich! Na podium stanęła także Malwina Kopron, która zajęła trzecie miejsce.

Fenomenalnie poradziły sobie polskie młociarki na igrzyskach olimpijskich w Tokio.  Anita Włodarczyk raz jeszcze potwierdziła, że jest absolutną dominatorką rzutu młotem kobiet. Do medali olimpijskich dorzuciła przecież też cztery tytuły mistrzyni świata: Berlin 2009, Moskwa 2013, Pekin 2015 i Londyn 2017 - przypomina Dominik Senkowski dziennikarz Sport.pl

Zobacz wideo "Świątek, Kubot i Kurek bili nam brawo. Dla mnie to zaszczyt"

Złe dobrego początki! Anita Włodarczyk sięgnęła po złoty medal. „Wspaniały dzień. Jesteś legendą!"

Początek był dla Anity Włodarczyk naprawdę trudny, ponieważ Polak trafiła w siatkę. Potem było już jednak tylko lepiej: pierwszy rzut 76,01 m, trzeci 77,24 m, a w czwartym 78,48 m. Ten ostatni wynik dał jej złoto IO w Tokio. „Piękne sceny w Tokio. Anita z trzecim złotym medalem na trzecich igrzyskach! Po prostu KRÓLOWA! Malwina z brązem!" - pisze Michał Pol z Kanału Sportowego.

Anita Włodarczyk miała "dać spokój", a zamiast tego zapisała się w historii zawodów olimpijskich. W Londynie 2012 - złoto, w Rio 2016 - złoto, w Tokio 2021 - złoto. Polka stała się pierwszą kobietą w historii, która osiągnęła taki wynik w indywidualnej rywalizacji w zawodach lekkoatletycznych. Włodarczyk po zdobyciu złota zrobiła sobie zdjęcie z flagą z napisem "daj spokój".

„Anita, człowieku jesteś legendą!" - dodał dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski. W sumie podczas wtorkowych zmagań igrzysk olimpijskich Polacy zdobyli cztery medale, o czym wspomina Łukasz Jachimiak ze Sport.pl. „Złoto Anity Włodarczyk, srebro kajakarek (Naja/Puławska), brąz Tadeusza Michalika, srebro Malwiny Kopron. Ostatni raz takie rzeczy 3 sierpnia 2012 (2-0-2). Narodowy dzień sportu?" - czytamy.

Malwina Kopron natomiast rzuciła w piątej próbie 75.49, ale w ostatniej została wyprzedzona przez Chinkę Zheng Wang (77,03). Jest to jej pierwszy medal olimpijski w karierze. Wcześniej reprezentantka Polski triumfowała na mistrzostwach świata w Londynie, gdzie również stanęła na trzecim miejscu podium.

Mnóstwo hałasu i alkoholu. Australijczycy poszaleli. Winnych będzie trudno znaleźćMnóstwo hałasu i alkoholu. Australijczycy poszaleli. Winnych będzie trudno znaleźć

„Wspaniały jest ten dzień na Igrzyskach. Wielka Anita Włodarczyk, prawdziwa dominatorka. Ale też ten medal Malwiny Kopron, kapitalna rzecz. Panowie siatkarze, róbcie swoje!" - napisał Sebastian Chabiniak komentator Eleven Sports. Polscy siatkarze rywalizują właśnie o półfinał IO z Francuzami. Jeżeli uda im się awansować, w następnym etapie zagrają z Argentyną.

Najmłodsza polska mistrzyni

Anita Włodarczyk, trzykrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich zawsze podkreśla pamięć o swojej zmarłej idolce i przyjaciółce - Kamili Skolimowskiej. W lutym 2019 roku w dziesiątą rocznicę jej śmierci zamieściła zdjęcie rękawicy, która należała do Kamili Skolimowskiej, a która teraz jest w jej posiadaniu. Włodarczyk nie rozstaje się z nią.

Wkrótce zostanie wydana biografia Kamili Skolimowskiej, która mając niespełna 18 lat, zaskoczyła wszystkich zdobywając złoto na igrzyskach w Sydney i została najmłodszą polską mistrzynią olimpijską. Choć Skolimowska zmarła nagle w wieku 27 lat jej biografia (link tutaj) nie jest jedynie tragiczną historią.

Więcej o: