Wielki awans Polski w klasyfikacji medalowej igrzysk w Tokio

Anita Włodarczyk i Malwina Kopron zdobyły dwa medale w rzucie młocie. To trzeci i czwarty medal polskich olimpijczyków we wtorek. Dzięki temu Polska zaliczyła spory awans w klasyfikacji medalowej.

Wreszcie mamy polski dzień na igrzyskach olimpijskich w Tokio! Polacy zdobyli cztery medale. Karolina Naja i Anna Puławska wywalczyły srebro w konkurencji K-2 na dystansie 500 metrów, później brązowy medal dołożył zapaśnik Tadeusz Michalik w kategorii do 97 kilogramów. Zwieńczeniem okazał się konkurs rzutu młota kobiet, w którym medale zdobyły Anita Włodarczyk i Malwina Kopron

Włodarczyk i Kopron z medalami w rzucie młotem. Spory awans Polski w klasyfikacji medalowej

W finałowym konkursie Włodarczyk nie dała szans rywalkom. W czwartej serii rzuciła 78,48 m i to ten wynik dał jej złoto igrzysk w Tokio. Dla Polki to trzeci złoty medal olimpijskich z rzędu. Włodarczyk wygrywała w Londynie w 2012 roku oraz w Rio de Janeiro w 2016 roku. Brązowy medal trafił w ręce Malwiny Kopron, która w piątej próbie 75.49 m. Taka odległość dawała jej w pewnym momencie srebro, ale w ostatniej próbie została wyprzedzona przez Chinkę Zheng Wang (77,03).

Tokyo Olympics Wrestling"Tadek wygrał w wielkim stylu! Elegancko" - dwukrotny mistrz olimpijski pod wrażeniem walki o brąz

Po rozczarowującym rozpoczęciu igrzysk polscy olimpijczycy osiągają coraz lepsze rezultaty. Cztery medale zdobyte we wtorek pozwoliły na znaczny awans w klasyfikacji medalowej. W tym momencie z dwoma złotymi medalami, dwoma srebrnymi i dwoma brązowymi Polska zajmuje 21. miejsce. Dwa krążki zdobyte przez młociarki pozwoliły na awans z 37. pozycji - jeszcze po poniedziałkowych zawodach Polska była 42. W tym momencie bezpośrednio przed Polską jest Tajwan, Brazylia i Chorwacja. Polacy wyprzedzili natomiast m.in. Duńczyków, Jamajkę czy Norwegię