Anita Włodarczyk walczy o złoty medal. Gdzie i kiedy oglądać finał rzutu młotem? [TRANSMISJA]

Anita Włodarczyk stanie przed szansą zdobycia trzeciego złotego medalu na igrzyskach olimpijskich w rzucie młotym. Poza 35-latką w finale zmagań będą jeszcze dwie Polki: Malwina Kopron oraz Joanna Fiodorow. Gdzie oglądać finał rzutu młotem? Transmisja TV, stream online.

Polska zdobyła trzy medale na igrzyskach olimpijskich rozgrywanych w stolicy Japonii. Biało-czerwoni zdobyli złoty medal w sztafecie mieszanej 4x400 m (Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic oraz Kajetan Duszyński), srebrny w wioślarstwie w czwórce podwójnej kobiet (Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann) oraz srebrny w konkurencji K-2 na torze regatowym (Karolina Naja i Anna Puławska). Kolejną polską medalistką w tegorocznych igrzyskach moze być Anita Włodarczyk.

Zobacz wideo "Świątek, Kubot i Kurek bili nam brawo. Dla mnie to zaszczyt"

Igrzyska olimpijskie. Trzy reprezentantki Polski w finale rzutu młotem

W minioną niedzielę odbyły się eliminacje do finału rywalizacji w rzucie młotem. Aby awansować do finału, należało uzyskać wymagane minimum, ustalone na poziomie 73,5 m albo znaleźć się w czołowej dwunastce. Anita Włodarczyk rzuciła młotem na odległość 76,99 m w pierwszej próbie i osiągnęła najlepszy wynik spośród wszystkich zawodniczek w eliminacjach. Jej największa rywalka, DeAnna Price, uzyskała wynik 72,55 m i zajęła dziewiąte miejsce.

Amerykanka zmaga się z urazem prawej stopy od trzech tygodni, ale mimo to ona jest uważana za faworytkę do zdobycia złotego medalu. Włodarczyk będzie walczyć o to, aby zdobyć trzecie złoto w rzucie młotem, po igrzyskach olimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro. Poza Włodarczyk w finale znalazła się Malwina Kopron oraz Joanna Fiodorow. Polki oddały rzuty na odległość odpowiednio 73,06 i 72,32 m, i znalazły się w czołowej dwunastce.

Igrzyska olimpijskie. Gdzie i kiedy oglądać finał rzutu młotem z Anitą Włodarczyk?

Finał rzutu młotem na igrzyskach olimpijskich w Tokio odbędzie się we wtorek 3 sierpnia o godzinie 13:35 czasu polskiego. Transmisja będzie dostępna do obejrzenia w TVP Sport, Eurosporcie 1, na stronach internetowych sport.tvp.pl i eurosportplayer.com oraz w aplikacjach mobilnych TVP Sport oraz Eurosport Player. Relacja na żywo w Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: