Rywala dla Polski lub Francji poznaliśmy po dramatycznym meczu! Podnieśli się po 14:25!

Argentyna w euforii! Włosi nieoczekiwanie odpadają w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich w Tokio. Jeśli Polacy pokonają Francuzów, to zmierzą się z Argentyną w półfinale turnieju.

Argentyńczycy zajęli trzecie miejsce w grupie B, gdzie wyprzedzili ją Brazylijczycy i Rosjanie, startujący jako Rosyjski Komitet Olimpijski. Z kolei Włosi zostali wiceliderami grupy A, ustępując jedynie Polakom. A jak było we wtorek?

To był niezwykle wyrównany mecz. Włosi wygrali pierwszego seta czterema punktami, ale drugiego przegrali dwoma. W trzecim secie znowu lepsi okazali się Argentyńczycy (25:22), jednak w czwartym starciu zostali kompletnie zdominowani przegrywając 14:25. W tie-breaku drużyna z Ameryki Południowej wygrała trzema punktami. Argentyna była skuteczna w ataku, ale przede wszystkim świetnie wyglądał jej blok. W decydującym secie kluczowy okazał się Bruno Lima, który zdobył dwa asy. Najpierw przy stanie 9:10, a później 11:10. Chwilę później popisał się świetnym atakiem na 13:11.

Włochy – Argentyna 2:3 (25:21, 23:25, 22:25, 25:14, 12:15)

Włochy: Gianluca Galassi, Alessandro Michieletto, Ivan Zaytsev, Simone Giannelli, Osmany Juantorena, Simone Anzani – Massimo Colaci (libero) oraz Riccardo Sbertoli, Daniele Lavia, Matteo Piano, Luca Vettori. Trener: Gianlorenzo Blengini.

Argentyna: Sebastian Sole, Facundo Conte, Luciano De Cecco, Bruno Lima, Ezequiel Palacios, Agustin Loser – Santiago Danani (libero) oraz Martin Ramos, Cristian Poglajen, Federico Pereyra. Trener: Marcelo Mendez.

Polska - Francja o półfinał igrzysk! Gdzie i o której oglądać mecz?

Reprezentacja Polski bez większego problemu wygrała zmagania w grupie A na turnieju igrzysk olimpijskich w Tokio. Biało-czerwoni przegrali tylko z Iranem (2:3), a w pozostałych meczach stracili tylko jednego seta. Awans do kolejnej rundy był obowiązkiem polskiej kadry, a teraz ona postara się o przełamanie złej passy w XXI wieku. Reprezentacja Polski aż czterokrotnie dochodziła do ćwierćfinału turnieju na igrzyskach olimpijskich w XXI wieku, ale za każdym razem odpadała. Biało-czerwoni od 2004 roku w tej fazie zmagań przegrywali odpowiednio z Brazylią (0:3), Włochami (2:3), Rosją (0:3) oraz Stanami Zjednoczonymi (0:3). W przypadku wygranej z Francuzami Polacy zagrają z Argentyną.

Mecz pomiędzy reprezentacją Polski a Francją odbędzie się we wtorek 3 sierpnia o 14:30 polskiego czasu. Tym samym biało-czerwoni jako ostatni będą walczyć o awans do półfinału. Transmisja będzie dostępna do obejrzenia w Eurosporcie 1, TVP 1, na stronach internetowych sport.tvp.pl i eurosportplayer.com oraz w aplikacjach mobilnych Eurosport Player i TVP Sport. Relacja na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.