Iga Świątek podsumowuje zmagania na igrzyskach olimpijskich

Iga Świątek zakończyła zmagania w turnieju singlistów na drugiej rundzie, a w mikście na ćwierćfinale. Polka krótko podsumowała grę na igrzyskach olimpijskich w Tokio. - Nie zamieniłabym tego na nic innego - napisała tenisistka.

Iga Świątek w turnieju singlowym zakończyła udział na drugiej rundzie, w której przegrała z Hiszpanką Paulą Badosą 3:6, 6:7. Tenisistka z Raszyna liczyła na medal w mikście w duecie z Łukaszem Kubotem, natomiast Polacy przegrali w ćwierćfinale 4:6, 4:6 z reprezentantami Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, czyli Jeleną Wiesniną oraz Asłanem Karacajewem.

Zobacz wideo "Dla Świątek i Hurkacza to były igrzyska na przetarcie. Czego więcej od nich wymagać?"

Iga Świątek podsumowała swój występ na igrzyskach olimpijskich w Tokio. "Nie zamieniłabym tego na nic innego"

Iga Świątek zakończyła rywalizację w turniejach tenisowych na igrzyskach olimpijskich w Tokio w czwartek 29 lipca. Potem Polka miała trochę czasu, aby wspierać pozostałych reprezentantów Polski, ale też spędzić wolny czas w równie ciekawy sposób. Tenisistka z Raszyna opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia, na których znajduje się z innymi polskimi sportowcami, ale też siedzi za sterami samolotu.

Ósma rakieta światowego rankingu WTA zdecydowała się też na krótkie podsumowanie swoich występów na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Mimo braku zdobytego medalu Świątek będzie miło wspominać zmagania w stolicy Japonii. "Życie w wiosce olimpijskiej było dla mnie niezapomnianym przeżyciem. Choć tak inne od tego, czego kiedykolwiek doświadczyłam w tourze tenisowym, nie zamieniłabym tego na nic innego" – napisała polska tenisistka.

30 sierpnia rozpocznie się tegoroczna edycja US Open. Przed kolejnym turniejem wielkoszlemowym czekają nas dwa turnieje rangi WTA 1000 na kortach twardych – National Bank Open w Montrealu oraz Western&Southern Open w Cincinnati. Na ten moment nie wiadomo, czy Iga Świątek weźmie udział w którymś z tych turniejów.

Więcej o: