Polki utrudniły sobie walkę o medal, ale jeszcze nie wszystko stracone

Wtorek nie był dobrym dniem dla Agnieszki Skrzypulec i Jolanty Ogar. Polki, walczące o medal w żeglarskiej klasie 470, dwukrotnie zajęły 15. miejsce i znacznie utrudniły sobie rywalizację o olimpijski medal.

Po ośmiu z jedenastu wyścigów Polki zajmowały w klasie 470 drugie miejsce. Wciąż liczyły się w walce o złoto, gdyż mają tylko punkt straty do prowadzących Brytyjek. Ważniejsze było jednak to, co działo się za plecami naszych reprezentantek. A tam trzecie Francuzki miały już dziewięć punktów straty, a czwarte Szwajcarki aż 26!

W poniedziałek wyścigi nr 9 i 10 zostały odwołane ze względu na brak wiatru na akwenie olimpijskim i ostatecznie zostały przeniesione na wtorek. Polki po dniu przerwy kompletnie sobie nie poradziły. W 9. wyścigu zajęły 15. miejsce, jednak ten wynik został im skreślony, jako ich najgorszy w olimpijskiej rywalizacji w Tokio. Niestety, w 10. wyścigu powtórzyły ten rezultat, co znacznie skomplikowało ich sytuację w klasyfikacji generalnej.

Karolina Naja i Anna PuławskaDo trzech razy sztuka! W końcu się udało. Zdobywamy trzeci medal na IO w Tokio!

Polki utrudniły sobie walkę o medal w Tokio

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar spadły w niej na 3. pozycję, tracąc bezpowrotnie nadzieję na złoty medal. Ich strata do liderujących Brytyjek wynosi aż 18 punktów i tylko dyskwalifikacja liderek dałaby Polkom jeszcze szansę na zwycięstwo. Nadal jednak są w walce o srebro - do Francuzek, które je we wtorek wyprzedziły, tracą zaledwie 4 punkty, a wyścig medalowy jest punktowany podwójnie.

Polki muszą jednak zacząć oglądać się za siebie. Przed wtorkowymi wyścigami wydawało się, że medal mają już niemal w garści. Przed wyścigiem medalowym, który zostanie rozegrany w środę, mają już tylko 9 punktów przewagi nad Słowenkami, które zaliczyły swój najlepszy dzień w Tokio. Jeśli Skrzypulec i Ogar chcą utrzymać miejsce dające medal, nie mogą stracić do Słowenek więcej niż czterech pozycji.