Do trzech razy sztuka! W końcu się udało. Zdobywamy trzeci medal na IO w Tokio!

Mamy trzeci medal igrzysk w Tokio! Karolina Naja i Anna Puławska wywalczyły srebro w konkurencji K-2 na dystansie 500 metrów! Dla pierwszej z nich to już trzeci medal igrzysk olimpijskich.

Po złotym medalu sztafety mieszanej 4x400 metrów i srebrnym medalu wioślarskiej czwórki podwójnej mamy kolejny medal! W Tokio, w kajakarskiej konkurencji K-2 srebro zdobyły Karolina Naja i Anna Puławska, przegrywając w finale jedynie z duetem Nowozelandek.

Polki bardzo dobrze rozpoczęły rywalizację, od początku wyścigu będąc na pozycji medalowej. Naja i Puławska musiały bronić się przed dwoma duetami węgierskimi, wyprzedzając pierwszy z nich o niewiele ponad 0,1 sekundy.

Maria AndrejczykDeszcz, wichura, tornado. To bez znaczenia! Na Andrejczyk nie ma mocnych

- Nie wiem, co powiedzieć. Na razie w to nie wierzę. Jesteśmy drugie na mecie. Wow! Dziękuję Karolina - powiedziała na mecie w rozmowie z TVP Sport Anna Puławska.

Niesamowity wynik w konkurencji K-2 na igrzyskach w Tokio!

Nowozelandki Lisa Carrington i Caitlin Regal swoim rezultatem z finału pobiły rekord świata w tej konkurencji. Ich wynik, 1:35.785, jest najlepszym wynikiem, jaki udało się dotychczas osiągnąć w rywalizacji K-2 kajakarek.

Karsten WarholmKosmiczny rekord świata Warholma! Wszyscy łapali się za głowy!

Karolina Naja tym samym zdobyła swój trzeci medal igrzysk olimpijskich w tej konkurencji. W Londynie w 2012 roku i w Rio de Janeiro w 2016 roku zdobywała dwukrotnie brązowy medal, wówczas w parze z Beatą Mikołajczyk.

To trzecia szansa medalowa dla Polski w kajakarstwie

We wtorek finał kajakarek K-2 to była już trzecia szansa medalowa dla Polski. Najpierw w finale K-1 walczyła Marta Walczykiewicz, która przez chwilę już cieszyła się z medalu. Ostatecznie została sklasyfikowana jednak na 4. miejscu. Chwilę później Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak walczyli w konkurencji C-2, zajmując w finale 7. miejsce.