Niewykorzystana szansa rosyjskich siatkarek! Będzie hit w ćwierćfinale!

Reprezentacja Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego przegrała z Turcją 2:3 w meczu ostatniej kolejki fazy grupowej olimpijskiego turnieju siatkarek. Rosjanki nie wykorzystały szansy na wygranie grupy i z czwartego miejsca zagrają w ćwierćfinale z Brazylią!

Po tym, jak Amerykanki pokonały po zaciętej walce Włoszki 3:2 (-21, 16, -25, 16, 12), to one awansowały z czteroma zwycięstwami i 10 punktami na pierwsze miejsce w grupie B. Wyprzedzić mogły je jeszcze Rosjanki. Aby tak się stało, reprezentacja Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego musiała pokonać Turcję 3:0 lub 3:1, a przy wygranej 3:2 o pierwszym miejscu decydowałby bilans małych punktów. 

Zobacz wideo "To była prawdziwa petarda w wykonaniu naszej sztafety"

Rosjanki jednak zadaniu nie zdołał sprostać. Choć wygrały pierwszą partię do 21, w kolejnych dwóch lepsze do 23 okazały się Turczynki. Podrażnione Rosjanki czwartego seta zwyciężyły 25:15 i potrafiły doprowadzić do tie-breaka, ale w nim znowu lepsza była Turcja. Turczynki wygrały 15:10, cały mecz 3:2 odniosły trzecie zwycięstwo w Tokio. 

Dzięki tej wygranej Turcja zdołała wspiąć się na trzecie miejsce z dziewięcioma punktami, a Rosjanki z takim samem bilansem spadły na czwarte. Przez to czeka ich niezwykle trudne zadanie w ćwierćfinale, gdyż zmierzą się ze zwyciężczyniami grupy A. A nimi będą Brazylijki, które póki co mogą się pochwalić kompletem zwycięstw w turnieju olimpijskim.

Tokyo Olympics Beach VolleyballĆwierćfinał nie dla Fijałka i Bryla. Porażka z wicemistrzami olimpijskimi z Rio

Gospodynie nie zagrają w ćwierćfinale

Grupę B z kolei wygrały Amerykanki i one zagrają w ćwierćfinale z Dominikaną, bo w ostatniej kolejce grupy A doszło do małej niespodzianki. Gospodynie przegrały z Dominikaną 1:3 i odpadły z turnieju.

W losowaniu dwóch pozostałych par ćwierćfinałowych wezmą udział Włochy, Turcja, Korea Południowa oraz Serbia, która po wygranej Brazylii nad Kenią spadła na drugie miejsce. Wszystkie ćwierćfinały turnieju kobiecego zostaną rozegrane w środę. 

Więcej o: