"To Brazylia, k***! Od Oiapoque po Chui!" - bokser wybuchł po wygranej! Kibice go pokochali! [WIDEO]

Brazylijski pięściarz Hebert Sousa pokazał, jak wiele dla sportowca oznacza zdobycie olimpijskiego medalu. Po zapewnieniu sobie podium na igrzyskach olimpijskich w Tokio 23-latek dał upust swoim wielkim emocjom, klnąc przy tym gęsto.

Sousa w ćwierćfinałowym pojedynku pokonał na punkty 3:2 reprezentanta Kazachstanu Abilchana Amankuła w kategorii średniej (69-75 kg). W półfinale Brazylijczyk zmierzy się z Glebem Bakszim z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, jednak niezależnie od wyniku walki 23-latek może być pewny medalu. W boksie nie rozgrywa się walki o brązowy medal, a nagradzani są obaj pokonani w półfinale zawodnicy.

Zobacz wideo Tylko jeden medal w wioślarstwie. "Zawodnicy stawiali sobie wysoko poprzeczkę. Pech, duży smutek"

Tokyo Olympics Beach VolleyballĆwierćfinał nie dla Fijałka i Bryla. Porażka z wicemistrzami olimpijskimi z Rio

Niecenzuralna radość pięściarza

Po zwycięstwie nad Kazachem brazylijski pięściarz eksplodował. Podszedł do kamery i przy użyciu niecenzuralnych słów wyraził swoją radość. - Cholera, jestem medalistą igrzysk olimpijskich! Ku***, zasłużyłem na to! Kur***, zapracowaliśmy na to! To Brazylia, k***! Od Oiapoque po Chui, reprezentuję tu was wszystkich! To Brazylia, to Bahia, to Salvador! K***! - krzyczał.

23-latek pochodzi właśnie z miasta Salvador w stanie Bahia. Oiapoque i Chui to z kolei dwa najbardziej wysunięte punkty Brazylii na północ i południe. W taki sposób pięściarz pokazał, jak bardzo zależało mu na zdobyciu medalu w Tokio.

Nagranie obiegło sieć

Nagranie z udziałem Heberta Sousy bardzo szybko obiegło Internet i stało się hitem w Brazylii. Wielu internautów wyraziło zachwyt szczerą i niczym nieskrępowaną radością swojego rodaka. Wielu z nich zaczęło się również z nim utożsamiać i doceniać jego motywację do zdobycia olimpijskiego medalu.

Sensacja! Wygrywały wszystko, ćwierćfinał skończyły we łzach. Sensacja! Wygrywały wszystko, ćwierćfinał skończyły we łzach. "Szkoda, że tak to się kończy"

Półfinały kategorii średniej odbędą się w najbliższy czwartek. Oprócz starcia Sousy z Bakszim, o najwyższe cele w Tokio powalczą również Oleksandr Chyżniak z Ukrainy i Eumir Marcial z Filipin.

Więcej o: