Sensacja! Wygrywały wszystko, ćwierćfinał skończyły we łzach. "Szkoda, że tak to się kończy"

Tego nikt się nie spodziewał. Australijki, które były jednymi z faworytek do olimpijskiego złota, przegrały z Hinduskami 0:1 i odpadły z turnieju hokeja na trawie w ćwierćfinale.

Australia wygrała pięć poprzednich spotkań w Tokio, tracąc tylko jedną bramkę. Indie za to wyszły z grupy z czwartego miejsca. Te wyniki jasno pokazywały, kto jest faworytem meczu między tymi zespołami.

Zobacz wideo

Największa sensacja igrzysk?

To miał być pierwszy medal dla Australijek od igrzysk olimpijskich w Sidney w 2000 roku. Tak się jednak nie stanie, a Hinduski sprawiły jedną z większych sensacji w sportach zespołowych na obecnych igrzyskach. Duża w tym zasługa bramkarki, Savity Punii, która dosłownie zamurowała bramkę.

Vital Heynen podczas meczu siatkówki reprezentacji Polski w Tokio"To skandal". Są powody przeniesienia meczu polskich siatkarzy. "Zapomniał wół, jak cielęciem był"

- Szkoda, że kończy się to w ten sposób. Naprawdę ciężko pracowałyśmy. Zjednoczyłyśmy się, pracowałyśmy z naprawdę inspirującą liderką. Trini (Katrina Powell, trenerka Australii - przyp.) pokazała nam drogę, którą sama wcześniej przeszła. Szkoda, że to już koniec - mówiła Australijka, Edwina Bone, która tuż po wypowiedzi przed kamerą nie kryła łez. - Jestem z nich naprawdę dumna - zakończyła.

Pięć latu temu, po 36 latach, Hinduski wróciły do turnieju hokeistek na trawie w igrzyskach olimpijskich. Wtedy w Rio de Janeiro nie wygrały żadnego spotkania. Teraz w Tokio przed nimi walka o medal. Rywalem Indii w półfinale będzie Argentyna, która pokonała w ćwierćfinale Niemcy.

Janusz Michalik w półfinale turnieju olimpijskiego w zapasach!Tadeusz Michalik w półfinale zapasów do 97kg! Wiadomo, o której walka o medal

Więcej o: