Ćwierćfinał nie dla Fijałka i Bryla. Porażka z wicemistrzami olimpijskimi z Rio

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl na 1/8 finału zakończyli swój udział w olimpijskim turnieju siatkarzy plażowych w Tokio. Polacy przegrali z aktualnymi wicemistrzami olimpijskimi - Włochami Paolo Nicolaiem i Daniele Lupo 0:2 (20:22, 18:21).

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl byli jedną z dwóch polskich par siatkarzy plażowych na igrzyskach w Tokio i jedyną, która awansowała do fazy pucharowej. Wcześniej z turniejem pożegnali się Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, którzy przegrali w barażach o 1/8 finału.

Fijałek i Bryl byli bardzo blisko wygranej w swojej grupie, ale jednak przegrali w trzech zaciętych setach z Brazylijczykami Evandro i Bruno 1:2. To sprawiło, że zamiast na zespół z trzeciego miejsca, trafili w 1/8 finału na zwycięzców grupy Łosiaka i Kantora, wicemistrzów olimpijskich w Rio - Paolo Nicolaia i Daniele Lupo.

Poniedziałkowe spotkanie 1/8 finału było jednak niezwykle zacięte. Wprawdzie Polacy rozpoczęli od prowadzenia 3:0, to Włosi szybko doprowadzili do remisu i niezwykle zacięta walka "punkt za punkt" trwała do końca seta. Polacy mieli piłkę w górze na 20:19, ale Fijałek został zablokowany przez Nicolaia. Chwilę później bardzo pechowe, minimalne dotknięcie siatki zaliczył Bryl, a następnie Włosi wyprowadzili kontrę zakończoną skutecznym atakiem Lupo i wygrali tę partię 22:20.

Tadeusz MichalikPrzeszedł operacje serca. Dziś Polak może zdobyć medal olimpijski. "Był strach"

W drugim secie Włosi od stanu 5:5 zdołali zdobyć trzy punkty z rzędu. Od tego momentu popełniający bardzo niewiele błędów wicemistrzowie olimpijscy z Rio kontrolowali całego seta. Ich przewaga w pewnym momencie wynosiła nawet pięć punktów. As serwisowy Fijałka pozwolił Polakom zbliżyć się na dwa punkty w samej końcówce (18:20), ale potem Lupo wykorzystał trzecią piłkę meczową i zapewnił Włochom awans do ćwierćfinału.

Dla 34-letniego Grzegorza Fijałka były to prawdopodobnie trzecie i ostatnie igrzyska olimpijskie w karierze. W 2012 roku w Londynie wraz z Mariuszem Prudlem dotarł do ćwierćfinału.