Prestiżowy magazyn przewiduje kolejny medal dla Polski. Już raz trafili

Patryk Dobek w znakomitym stylu wygrał półfinałowy bieg na 800 metrów na igrzyskach olimpijskich w Tokio i bez problemu awansował do finału. Przed środowym biegiem o medal branżowy magazyn "Athletics Weekly" przewiduje, że Polak sięgnie po srebrny medal.

27-letni zawodnik MKL Szczecin w niedzielnym biegu półfinałowym pokazał się ze świetnej strony. Choć przez jego większość znajdował się w połowie stawki, na ostatniej prostej zaatakował i w znakomitym stylu przekroczył linię mety jako pierwszy. Dobek ukończył bieg z czasem 1:44.60, o blisko sekundę gorszym niż jego najlepszy wynik w tym sezonie i w karierze.

Zobacz wideo "To była prawdziwa petarda w wykonaniu naszej sztafety"

Magazyn przewidział złoto w trójskoku kobiet

Jeszcze przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Tokio dziennikarze "Athletics Weekly" przeprowadzili symulację dla każdej z lekkoatletycznych konkurencji. Oprócz zwycięzców, podali również dokładne czasy lub wyniki, które zdołają osiągnąć w poszczególnych rywalizacjach.

Dziennikarze branżowego magazynu zdołali już przewidzieć jedno z rozstrzygnięć. W rywalizacji trójskoku kobiet najlepsza była reprezentantka Wenezueli Yulimar Rojas, która osiągnęła wynik 15,67 m (nowy rekord świata) i wywalczyła złoty medal. Eksperci "Athletics Weekly" dokładnie to przewidzieli.

Magazyn przewiduje srebro dla Patryka Dobka

Zgodnie z przewidywaniami dziennikarzy, w finale rywalizacji na 800 metrów Patryk Dobek poprawi swój najlepszy wynik w karierze i osiągnie czas 1:43.30, co zapewni mu srebrny medal. Nad trzecim na mecie Kenijczykiem Emmanuelem Korirer będzie miał z kolei zaledwie 0,06 sekundy przewagi. Zwycięzcą natomiast ma zostać reprezentant Botswany Nijel Amos (1:43.15), który awansował do finału po wniesieniu protestu (w półfinale jeden z rywali go wywrócił).

Finałowy bieg na 800 metrów mężczyzn odbędzie się w środę 4 sierpnia. Zgodnie z harmonogramem, ma się rozpocząć o godzinie 14:05 czasu polskiego. W ten sam dzień o medale powalczą między innymi zawodnicy w rzucie młotem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.