Jeden mem rozbroił Pawła Fajdka po eliminacjach. "Sorki trenerze"

Paweł Fajdek po dramatycznym awansie do finału rzutu młotem wyraźnie rozluźnił się i na swoim koncie na Instagramie wstawił przerobione przez jednego z internautów zdjęcie. - Gratulacje dla twórcy - napisał rozbawiony polski młociarz.

Polski młociarz drżał o awans do finału konkursu rzutu młotem na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Ostatecznie Fajdek z 9. wynikiem eliminacji znalazł się w 12-sobowym finale, uzyskując rezultat 76,46 m, czyli poniżej minimum kwalifikacyjnego, które wynosiło 77,5 m.

Zobacz wideo "To była prawdziwa petarda w wykonaniu naszej sztafety"

Bieg na 1500 m Dramatyczny upadek faworytki na ostatnim okrążeniu. Wtem! Porażający finisz [WIDEO]

- Raczej musiałby się świat skończyć, żebym się nie dostał do finału - mówił wcześniej Fajdek po swojej próbie. - Było dramatycznie, stres był najgorszy w życiu. Ten wynik jest niezły. Zrobiłem, co mogłem i wydaje mi się, że na ile mogłem, pokonałem swoje demony - dodał Polak.

Z Fajdka wyraźnie zeszło ciśnienie po awansie do finału rzutu młotem. "Sorki trenerze"

Fajdek po awansie do finału wyraźnie odetchnął i rozluźnił się, o czym może świadczyć jego wpis w mediach społecznościowych. Młociarz postanowił zamieścić na Instagramie przerobione zdjęcie swojego trenera Szymona Ziółkowskiego. Mema  stworzył jeden z internautów i zamieścił nad nim wymowny podpis: "Bycie trenerem Pawła Fajdka wcale nie jest stresujące. Szymon Ziółkowski, lat 45". Problem tylko taki, że Ziółkowski został mocno postarzony w popularnej aplikacji.

Fajdkowi bardzo spodobała się fotografia. Na swoim Instagramie dodał pod nią również wpis. - Sorki trenerze. Gratulacje dla twórcy - napisał młociarz. 

To oczywiste nawiązanie do faktu, że do tej pory Paweł Fajdek przepadał w kwalifikacjach igrzysk, a tym razem długo mogło się wydawać, że czarne chmury znowu pojawiają się nam czterokrotnym mistrzem świata.

Najlepszy w eliminacjach rzutu młotem okazał się drugi z Polaków, Wojciech Nowicki, który rzucił aż 79,78 m i to już w pierwszej próbie. W udanym rzucie nie przeszkodziła mu nawet siatka, o którą delikatnie zahaczył młot.

Wojciech Nowicki Ten szczegół pokazał siłę Wojciecha Nowickiego w rzucie młotem. "Jak na obozie"

Finał rzutu młotem mężczyzn z udziałem dwóch Polaków odbędzie się w czwartek 5 sierpnia o godz. 13:15 polskiego czasu.

Więcej o: