Piorunujący finisz Marty Walczykiewicz w K1 200 m! Medalistka IO w grze o kolejny krążek [WIDEO]

Świetnie spisała się Marta Walczykiewicz w eliminacjach na 200 m kajakowych jedynek. Polka zajęła drugie miejsce w swojej serii i uzyskała bezpośrednią kwalifikację do półfinału na IO w Tokio. Druga Polka Helena Wiśniewska powalczy jeszcze w repasażach o awans do półfinału.

Polka stoczyła niezwykle zacięty wyścig z mocnymi rywalkami. Walczykiewicz na metę wpłynęła jednocześnie z dwoma innymi zawodniczkami Węgierką Dorą Lucz i Szwedką Linneą Stensils i o ich wyniku zadecydował fotofinisz.

Zobacz wideo "To była prawdziwa petarda w wykonaniu naszej sztafety"

Skandal z alkoholem w wiosce olimpijskiej. Złamanie zakazu zostanie ukaraneSkandal z alkoholem w wiosce olimpijskiej. Złamanie zakazu zostanie ukarane

Walczykiewicz z awansem do półfinału IO w Tokio w K1 200 m. Druga Polka Helena Wiśniewska powalczy w ćwierćfinale

Kajakarka KTW Kalisz uzyskała 2. czas w swojej serii - 41,100, przegrywając o zaledwie 0,002 z Węgierką. Trzecia była Szwedka, która straciła 0,011 do pierwszej Dory Lucz. Walczykiewicz uniknęła repasaży, bezpośrednio zapewniając sobie awans do półfinału K-1.

Cimanouska zatrzymana na lotniskuPolska oferuje pomoc sprinterce, którą białoruskie władze wycofały z igrzysk i zmuszały do powrotu do kraju

Na igrzyskach olimpijskich Walczykiewicz weźmie udział w dwóch konkurencjach. Oprócz K-1 na 200 m, gdzie broni  wicemistrzostwa IO wywalczonego w Rio de Janeiro, wystartuje również w K1 na 500 m.

W eliminacjach K1 200 m startowała również druga polska kajakarka, Helena Wiśniewska, która zajęła w swoim wyścigu 4. miejsce, z czasem 41,407, co oznacza, że będzie walczyć w repasażach - ćwierćfinale.

Półfinały odbędą się 3 sierpnia o godzinie 2.30 czasu polskiego.

Więcej o: