Skandal z alkoholem w wiosce olimpijskiej. Złamanie zakazu zostanie ukarane

Alkohol we wiosce olimpijskiej? Dyrektor generalny komitetu organizacyjnego igrzysk w Tokio potwierdza, że 31 lipca przyłapano kilku sportowców oraz delegatów na imprezie. Toshiro Muto zapowiada kary.

– W nocy 31 lipca kilku sportowców i członków delegacji zauważono w parku będącym częścią olimpijskiej wioski. Wszyscy spożywali alkohol – powiedział Toshiro Muto, dyrektor generalny komitetu organizacyjnego igrzysk olimpijskich w Tokio. Sprawa dotyczy organizacji imprezy w strefie publicznej wioski olimpijskiej. Przepisy z tym związane zostały wyraźnie określone przed startem IO w Tokio.

Zobacz wideo "To była prawdziwa petarda w wykonaniu naszej sztafety"

Skandal z alkoholem w wiosce olimpijskiej. Interweniowała policja, dyrektor zapowiada sankcje

Początkowo organizatorzy igrzysk rozważali wprowadzenie całkowitego zakazu spożywania alkoholu podczas IO w Tokio. Finalnie sportowcy mogą spożywać tego rodzaju płyny, jednak dozwolone jest to jedynie w pokojach. Niemożliwy jest natomiast zakup alkoholu w wiosce olimpijskiej, a spożywanie go w ogólnodostępnej strefie jest zakazane.

Cimanouska zatrzymana na lotniskuPolska oferuje pomoc sprinterce, którą białoruskie władze wycofały z igrzysk i zmuszały do powrotu do kraju

- Przyglądamy się tej sprawie. Podejmiemy odpowiednie kroki na podstawie naszych ustaleń - powiedział na konferencji prasowej Toshiro Muto. Japończyk poinformował również, że na miejscu zdarzenia pojawiła się policja. Wciąż nie ustalono, jakie dokładnie konsekwencje grożą sportowcom i delegatom. Muto nie powiedział także, ile dokładnie osób jest zamieszanych w sprawę oraz jakiej są narodowości.

Tokyo Olympics VolleyballKoniec fazy grupowej turnieju siatkarzy. Tak wyglądają końcowe tabele

W poniedziałek rozpocznie się kolejny, 10. dzień zmagań na igrzyskach olimpijskich. W planie znajdują się m.in. eliminacje w rzucie młotem i kolejne wyścigi w żeglarstwie kobiet. Wystartują również polscy zapaśnicy. Polskie pingpongistki zagrają w 1/8 finału z Koreą. 

Więcej o: