Już wszystko wiemy! Kiedy zagra Polska, kto i kiedy będzie czekał w półfinale, jeśli pokonamy Francję [DRABINKA]

Poznaliśmy drabinkę, obowiązującą przez resztę turnieju olimpijskiego siatkarzy w Tokio. Tym samym znamy rywali, z którymi Polacy mogą zmierzyć się w półfinale olimpijskiej rywalizacji.

Mecz Polska - Francja miał odbyć się we wtorek 3 sierpnia o godzinie 2:00 czasu polskiego czyli 9:00 czasu lokalnego. Przepisy mówiły, że zwycięzca grupy A gra w pierwszym ćwierćfinale igrzysk, we wtorek 3 sierpnia właśnie o godzinie 9. Ale potem nastąpiła zmiana! Mecz Polaków został ustalony jako ostatni tego dnia, przez co Polacy swoje spotkanie z Francją rozpoczną dopiero o 14:30.

Zobacz wideo

Po zakończeniu rywalizacji w fazie grupowej turnieju siatkarzy, organizatorzy musieli rozlosować fazę pucharową turnieju. Tym samym najpierw poznaliśmy skład dwóch ćwierćfinałów, w których Brazylijczycy zmierzą się z Japończykami, a Włosi zagrają o półfinał z reprezentacją Argentyny. W ostatnim, czwartym ćwierćfinale, Rosyjski Komitet Olimpijski rywalizować będzie z Kanadą.

Tokyo Olympics VolleyballBrązowi medaliści z igrzysk w Rio jadą do domu. Wyprzedzili w grupie tylko Tunezję

Komplet ćwierćfinałów:

3 sierpnia:

  • 2:00 Kanada - Rosyjski Komitet Olimpijski
  • 6:00 Japonia - Brazylia
  • 10:00 Włochy - Argentyna
  • 14:30 Polska - Francja

Polacy poznali swoich rywali w ew. półfinale!

Oprócz rozlosowania ćwierćfinałów, organizatorzy wylosowali także układ turniejowej drabinki. Tym samym jest już jasne, że Polacy w przypadku awansu do półfinału, zmierzą się ze zwycięzcą pojedynku między Włochami a Argentyną! Początek meczu w czwartek 5 sierpnia o godz. 6:00 czasu polskiego.

Układ półfinałów:

  • 6:00 Polska/Francja - Włochy/Argentyna
  • 14:00 Japonia/Brazylia - Kanada/Rosja

Klasyfikacja medalowa igrzysk w Tokio. Polska spadła o osiem miejscKlasyfikacja medalowa igrzysk w Tokio. Polska spadła o osiem miejsc

Mecz finałowy zostanie rozegrany w sobotę, 7 lipca, o godz. 14:15 czasu polskiego. Wcześniej, bo o 6:30 czasu polskiego odbędzie się mecz 3. miejsce.

Więcej o: