26-letni rekord świata pobity! Niewiarygodny wyczyn Rojas [WIDEO]

Yulimar Rojas pobiła rekord świata w trójskoku! Reprezentantka Wenezueli skoczyła w ostatnim skoku 15,67 metrów. To wielki sukces zawodniczki, gdyż poprzedni rekord pozostawał niepobity przez 26 lat.

Drugi tydzień igrzysk olimpijskich w Tokio stoi pod znakiem zawodów lekkoatletycznych. Jak dotąd stoją one na wysokim poziomie, a potwierdzeniem tego była rywalizacja kobiet w trójskoku okraszona nowym fenomenalnym rekordem świata Wenezuelki Yulimar Rojas! 

Zobacz wideo "To była prawdziwa petarda w wykonaniu naszej sztafety"

Rojas z fantastycznym wynikiem w trójskoku. Nowy rekord świata! 

Rojas uchodziła za żelazną faworytkę do zdobycia złotego medalu, co potwierdziła już w pierwszym skoku, w których osiągnęła wynik 15,41 m i pobiła rekord olimpijski. Już wtedy stało się jasne, że Wenezuelka wygra zawody, a jej celem w kolejnych skokach będzie pobicie rekordu świata. Udało jej się to w ostatnim skoku, w którym Rojas osiągnęła 15,67 m, bijąc rekord Ukrainki Inessy Krawiec (15,50 m). Niedzielne osiągnięcie robi tym większe wrażenie, że dotychczasowy rekord pozostawał niepobity przez 26 lat.

Finał trójskoku kobiet stał na bardzo wysokim poziomie, czego dowodem są wyniki kolejnych zawodniczek. Na drugim miejscu zawody ukończyła Portugalska Patricia Mammona (15,01 m), zaś brązowy medal zdobyła Hiszpanka Ana Peleteiro (14,87 m). Obie zawodniczki pobiły swoje rekordy. Czwarta zawodniczka Shanika Ricketts skoczyła 14,84 m. Podczas IO w Rio de Janeiro dałoby to jej brązowy medal, zaś na IO w Londynie srebrny medal. 

"To skandal i świat o tym wie". Żądają dyskwalifikacji srebrnych medalistów z naszego "złotego biegu"

Więcej o: