Ćwierćfinał nie dla Iranu! Pogromcy Polaków odpadli. Oto sytuacja w grupie A po ostatnim meczu!

Reprezentacja Japonii, po niewzykle emocjonującym i wyrównanym starciu, ograła Iran 3:2 i zajęła trzecie miejsce w grupie A. Najlepsi okazali się polscy siatkarze, którzy szykują się do ćwierćfinału z Francją.

Przed niedzielnym spotkaniem Japończycy i Irańczycy mieli identyczny bilans meczów, czyli po dwie wgrane i dwie porażki. Zawodnicy trenera Masashiego Nanbu ograli Wenezuelę i Kanadę, ale przegrali z Włochami i Polską. Z kolei Iran ograł Polskę i Wenezuelę, ale uległ Kanadzie i Włochom. A jak było w niedzielę?

Zobacz wideo

Najwięcej emocji było w trzecim secie, który był niezwykle wyrównany i bardzo długo trwał. Iran ostatecznie wygrał go 31:29, dzięki czemu prowadził 2:1. Ale w czwartym secie lepsi okazali się Japończycy. W decydującym starciu znowu minimalnie skuteczniejsza była japońska drużyna, która wygrała 15:13, dzięki czemu zajęła trzecie miejsce w grupie.

Noah Gesser, 16-letni piłkarz Ajaksu Amsterdam, który zginął w wypadku samochodowym. Źródło: TwitterNie żyje piłkarz Ajaksu Amsterdam. Zginął w wypadku samochodowym

- Najpierw był Iran, później lepszy mecz, jeszcze lepszy mecz, kolejny jeszcze lepszy mecz i tak dalej. A w ćwierćfinale chcemy zagrać najlepszy - mówi Vital Heynen, którego Polska wygrała grupę A. 2:3 z Iranem, 3:0 z Włochami, 3:1 z Wenezuelą, 3:0 z Japonią i 3:0 z Kanadą - oto komplet wyników naszej reprezentacji.

Piłkarze Śląska w II rundzie eliminacji do Ligi Konferencji zagrają z Araratem ErewańRaków i Śląsk znają potencjalnych rywali w IV rundzie el. Ligi Konferencji. Rozstawienie

Mecz ćwierćfinałowy Polska - Francja prawdopodobnie odbędzie się we wtorek 3 sierpnia o godzinie 2:00 czasu polskiego czyli 9:00 czasu lokalnego. Przepisy mówią, że zwycięzca grupy A gra w pierwszym ćwierćfinale igrzysk, we wtorek 3 sierpnia właśnie o godzinie 9. - W każdym dokumencie jest zapisane, że gramy o 9 i właśnie na to jesteśmy gotowi - mówi Heynen, nawet nie chcąc dopuszczać do głowy ewentualnej zmiany planu.

Siatkówka. Tabela grupy A:

 1. Polska - 5 meczów, 13 punktów
 2. Włochy - 5 m, 11 pkt
 3. Japonia - 5 m, 8 pkt
 4. Kanada - 5 m, 7 pkt
 5. Iran - 5 m, 6 pkt
 6. Wenezuela - 5 m, 0 pkt

Rosjanie startujący pod flagą olimpijską wygrali grupę B. W ćwierćfinale igrzysk w Tokio zespół prowadzony przez Tuomasa Sammelvuo zmierzy się z czwartym zespołem grupy A,

Ćwierćfinały rozegrane zostaną 3 sierpnia we wtorek.

Siatkówka. Tabela grupy B

 1. Rosyjski Komitet Olimpijski - 12 punktów, sety 13:5
 2. Brazylia - 10 pkt, 12:8
 3. Francja - 8 pkt, 10:10
 4. Stany Zjednoczone - 6 pkt, 8:7
 5. Argentyna - 5 pkt, 9:10
 6. Tunezja - 1 pkt, 3:12

Uwaga tabela przed meczem Argentyna - USA, który zadecyduje o miejscach 3-5.

Więcej o: