Trzykrotna złota medalistka atakowana w swoim kraju. Domagają się zwrotu medali

An San wywalczyła trzy złote medale na igrzyskach olimpijskich w Tokio w łucznictwie. W jej ojczyźnie pojawił się skandal związany z jej fryzurą. Antyfeminiści zarzucają medalistce olimpijskiej, że takim wyglądem obraziła rodaków.

20-letnia łuczniczka An San w ciągu kilku dni pobiła rekord olimpijski i zdobyła trzy złote medale igrzysk olimpijskich w łucznictwie, odpowiednio indywidualnie, drużynowo oraz w drużynach mieszanych. Osiągnięcia sportowe zeszły jednak na dalszy plan w Korei Południowej, a bardziej skupiano się na jej wyglądzie.

Zobacz wideo Tylko jeden medal w wioślarstwie. "Zawodnicy stawiali sobie wysoko poprzeczkę. Pech, duży smutek"

An San zaatakowana przez antyfeministów. Chodzi o wygląd łuczniczki

Koreańscy mężczyźni zaatakowali An San w mediach społecznościowych. Falę negatywnych reakcji wywołał fakt, ze 20-latka przystąpiła do igrzysk olimpijskich w - ich zdaniem - zbyt krótkich włosach. Antyfeminiści domagają się tego, aby łuczniczka zwróciła zdobyte medale na zmaganiach w stolicy Japonii, bo uważają, że taką fryzurą zawodniczka wspiera feminizm. W Korei Południowej istnieje ruch antyfeministyczny, w ramach którego mężczyźni prowadzą kampanię przeciwko kobietom, a niekiedy drwiny przenoszą się z sieci do świata rzeczywistego. Negatywne reakcje został jednak przykryte słowami wsparcia.

Kobiety z całego kraju zaczęły przesyłać swoje zdjęcia w podobnej fryzurze do tej, w której na igrzyskach olimpijskich występowała łuczniczka. W sieci pojawiło się co najmniej 6000 takich zdjęć, a do tego pojawiło się ponad 1500 wiadomości potępiających seksizm. Ludzie także domagają się stanowczej reakcji Koreańskiego Stowarzyszenia Łuczniczego i ustosunkowania się do skandalu.

An San otrzymała wsparcie od celebrytów i polityków z Korei Południowej. Sim Sang-jung z mniejszościowej Partii Sprawiedliwości poprosił tamtejszą federację o reakcję na ataki ze strony antyfeministów. "Przebijaj się przez wszelkie uprzedzenia na świecie. My wspieramy Cię i jesteśmy za Twoimi krótko przyciętymi włosami" – dodał Sang-jung. "Duma z An San jest naszą dumą" – dodał prezydent Moon Jae-in.

Więcej o: