Kolejne medale w tenisie rozdane. Bencić nie będzie podwójną złotą medalistką

Belinda Bencić nie zostanie podwójną złotą medalistką igrzysk olimpijskich w Tokio. Katerina Siniakova i Barbora Krejcikova pokonały w finale w dwóch setach (7:5, 6:1) szwajcarską parę Bencić / Golubić.

Faworytkami były Czeszki, które były rozstawione z numerem jeden. W drodze do finału musiały sobie poradzić m.in. z Australijkami (Barty i Sanders) czy z Rosjankami (Kudermietowa i Wiesnina). A jak  przebiegał finał? Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Ani Szwajcarki, ani Czeszki nie były w stanie wypracować sobie nawet dwugemowej przewagi. Ostatecznie pierwszy set zakończył się dopiero po tie-breaku. Katerina Siniakova i Barbora Krejcikova wygrały 7:5.

W drugim secie nie było już żadnych wątpliwości, kto jest lepszy. Czeski duet wygrał pewnie 6:1. Krejcikova i Siniakova zmarnowały trzy piłki meczowe. Czwartej okazji już nie zepsuły i zostały złotymi medalistkami igrzysk olimpijskich w Tokio. Dla Czech to pierwsze w historii olimpijskie złoto w tenisie.

Tokio 2020. Novak DjokovićTotalna hipokryzja Novaka Djokovicia. Poucza Biles i Osakę: Naucz się

Była szansa na podwójne złoto

Tego meczu dobrze wspominać nie będzie Belinda Bencić, która miała ogromną szansę na zdobycie drugiego złota olimpijskiego. W sobotę - podczas finału zawodów indywidualnych - Szwajcarka pokonała Czeszkę Marketę Vondrousovą 7:5, 2:6, 6:3. To nie była wielka niespodzianka, bo Bencić to 12. rakieta świata, zaś Marketa Vondrousova zajmuje dopiero 42. miejsce w rankingu. Venus Williams (Sydney 2000), Nicolas Massu (2004) i Serena Williams (2012) to trójka, które na jednych igrzyskach zdobyła złote medale w singlu i deblu.

Victor Osimhen zdobył się na niecodzienny gestPróba generalna Bayernu wypadła fatalnie. Lewandowski spotkał się z Zielińskim

Warto dodać, że Magda Linette i Alicja Rosolska, polski duet, przegrał już w pierwszym meczu, gdy lepsza okazała się amerykańska para Mattek-Sands/Pegula.