Z kim zagrają polscy siatkarze w 1/4 finału igrzysk w Tokio? Tłumaczymy

30 scenariuszy, czterech możliwych rywali i jeden mecz. Polscy siatkarze czekają na rywalizację w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego w Tokio. Wiedzą już, kiedy zagrają o półfinał igrzysk, ale na to, z kim będą rywalizować muszą jeszcze poczekać.

"Pewne, mocne 3:0 z Kanadą (25:15, 25:21, 25:16) na koniec fazy grupowej igrzysk olimpijskich w Tokio - to się musi podobać. Za dwa dni obgryzamy paznokcie czy idziemy po marzenia, nie martwiąc się klątwą ćwierćfinału?" - pytał w swoich spostrzeżeniach po tym, jak polscy siatkarze zagwarantowali sobie awans do kolejnej fazy turnieju olimpijskiego z pierwszego miejsca w grupie A dziennikarz Sport.pl, Łukasz Jachimiak.

Zobacz wideo "Dla Świątek i Hurkacza to były igrzyska na przetarcie. Czego więcej od nich wymagać?"

Polacy czekają na ćwierćfinałowego rywala. 30 scenariuszy

Na to pytanie zawodnicy Vitala Heynena odpowiedzą mu już we wtorek, 3 sierpnia. To dzień zero, najważniejsza data w polskiej siatkówce w ostatnich kilku latach. A Polacy, pomimo że już wiedzą kiedy, to wciąż nie mogą być pewni tego, z kim przyjdzie im zmierzyć się w bezpośredniej walce o strefę medalową igrzysk w Tokio.

Na razie wiadomo, że zmierzą się z czwartą drużyną grupy B. Potencjalnych rywali Polaków jest czterech - Francja, Argentyna, Brazylia i USA, a jak wyliczyli twórcy podcastu "Szósty Set" możliwych scenariuszy przed meczami grupy A w niedzielę było aż 36. Po pierwszym secie spotkania Brazylii z Francją (25:22 dla Brazylijczyków) pozostało ich 30. 

Polacy zagrają z Francją, jeśli:

 • Francja przegra z Brazylią, a USA pokonają Argentynę 
 • Francja wygra z Brazylią po tie-breaku, a USA pokonają Argentynę w trzech lub czterech setach i Francja będzie miała gorszy stosunek małych punktów od Brazylii
 • Francja przegra z Brazylią po tie-breaku, a Argentyna pokona USA po tie-breaku
 • Francja przegra z Brazylią, a Argentyna pokona w trzech lub czterech setach USA

Polacy zagrają z Brazylią, jeśli:

 • Brazylia przegra z Francją po tie-breaku, a USA pokonają Argentynę w trzech lub czterech setach i Brazylia będzie miała gorszy stosunek małych punktów od Francji
 • Brazylia przegra z Francją w czterech setach, a USA pokonają Argentynę
 • Brazylia przegra z Francją w czterech setach, a Argentyna pokona USA w trzech setach

Polacy zagrają z USA, jeśli:

 • Francja wygra z Brazylią po tie-breaku, a USA pokonają Argentynę po tie-breaku
 • Brazylia wygra z Francją w trzech lub czterech setach, a Argentyna pokona USA po tie-breaku

Polacy zagrają z Argentyną, jeśli:

 • Francja wygra z Brazylią, a Argentyna pokona USA po tie-breaku
 • Francja wygra z Brazylią w czterech lub pięciu setach, a Argentyna pokona USA w czterech setach
 • Francja wygra z Brazylią po tie-breaku, a Argentyna pokona USA w trzech setach

Polscy siatkarze wygrali grupę A na igrzyskach olimpijskich w Tokio, przez co w ćwierćfinale zagrają prawdopodobnie o 9:00 czasu lokalnego - czyli o 2 w nocy czasu polskiego. Nie jest to jednak pewne na 100 procent. Relacja na żywo z ćwierćfinału na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Ostatecznie okazało się, że Polacy zagrają z Francją: stało się to pewne po tym, jak Francuzi przegrali 2:3 z Brazylią >>

Więcej o: