Nie było w Tokio Federera, ale Szwajcaria i tak ma złoty medal olimpijski w tenisie!

Belinda Bencić zdobyła złoto olimpijskie! W finale Szwajcarka pokonała Czeszkę Marketę Vondrousovą 7:5, 2:6, 6:3.

To nie była wielka niespodzianka, bo Belinda Bencić to 12. rakieta świata, zaś Marketa Vondrousova zajmuje dopiero 42. miejsce w rankingu. Trzeba jednak zaznaczyć, że Czeszka miała naprawdę trudną przeprawę, by awansować do finału, bo musiała wyeliminować m.in. Naomi Osakę czy Elinę Switolinę. A jak było w sobotę?

W pierwszym secie widzieliśmy kilka nerwowych zagrań. Początkowo obie zawodniczki popełniły kilka błędów, ale z każdą kolejną minutą się rozkręcały. I jak już się rozkręciły, to był to bardzo wyrównany set, który ostatecznie Szwajcarka wygrała 7:5,

Polacy ze złotem w TokioKlasyfikacja medalowa igrzysk w Tokio. Gigantyczny awans Polski

W drugim secie Bencić została kompletnie zdominowana. Została przełamana już w drugim gemie. Ostatecznie przegrała 2:6. Z kolei w decydującym secie znowu oglądaliśmy pomyłki z obu stron. Początkowo gra była wyrównana. Ale od stanu 3:3 Bencić nie oddała Vondrousovej ani jednego gema. Szwajcarka wygrała 6:3 i została mistrzynią olimpijską. Dla Szwajcarii to już dziesiąty medal w Tokio. Trzy z nich są złote - poza Bencić zdobyli je kolarka górska Jolanda Neff i strzelczyni Nina Christen.

Polski wątek w karierze Bencić

Warto dodać, że w 2017 roku trenerem Bencić był Maciej Synówek, były szkoleniowiec Urszuli Radwańskiej. - Maciej Synówka to pozytywny, spokojny, cichy szkoleniowiec. Pracuje ze mną nie tylko na korcie - mówiła o nim wtedy dzisiejsza mistrzyni w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Dla Szwajcarii to drugie w historii olimpijskie złoto. Wcześniej w 2008 r. w Pekinie mistrzami olimpijskimi zostali Stanislas Wawrinka i Roger Federer. Ten drugi, jeden z najlepszych tenisistów w historii, podjął dwa tygdonie przed igrzyskami decyzję, że nie wystąpi w Tokio.

Paweł SpisakSpisak wykluczony ze startu w Tokio! "Marzenia prysły jak bańka mydlana"

Wcześniej w meczu o brązowy medal Elina Switolina pokonała Jelenę Rybakinę 1:6, 7:6, 6:4. Pięć lat temu złoto olimpijskie wygrała Monica Puig, która w finale ograła Angelique Kerber.