Przejmujące obrazki po porażce Polaków. Piotr Kantor nie był w stanie dokończyć wypowiedzi

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali baraż o awans do 1/8 finału turnieju siatkówki plażowej i odpadli z rywalizacji. Po sobotnim meczu Kantor nie krył wielkich emocji i smutku.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak nie awansowali do 1/8 finału turnieju siatkówki plażowej na igrzyskach olimpijskich. Ostatnią szansę na awans Polacy przegrali w sobotę, po porażce w barażach.

Zobacz wideo "Dla Świątek i Hurkacza to były igrzyska na przetarcie. Czego więcej od nich wymagać?"

Rozgrywki grupowe zaczęły się dla polskiej pary bardzo dobrze. W pierwszym meczu Kantor i Łosiak pokonali 2:0 japońską parę Yusuke Ishijima / Katsuhiro Shiratori. Dwa dni później było już niestety gorzej, bo Polacy przegrali 0:2 z Niemcami, Juliusem Thole i Clemensem Wicklerem.

Sztafeta 4x400 TokioFantastyczne wieści dla polskiej sztafety. Aż siedem medali! "Na bank"

W piątek nasi reprezentanci grali mecz o bezpośredni awans do 1/8 finału. Do sukcesu potrzebowali zwycięstwa z niepokonaną, włoską parą Paolo Nicolai / Daniele Lupo. Kantor i Łosiak przegrali ten mecz 1:2, a o jego losach zdecydował złoty set, w którym Włosi wygrali 15:10.

Piotr Kantor załamany po porażce

Piątkowa porażka oznaczała, że Polacy zajęli trzecie miejsce w grupie i o awans musieli się bić w sobotę, w barażu. W nim rywalami Kantora i Łosiaka byli Hiszpanie Pablo Allepuz Herrera i Adrian Collado Gavira. Spotkanie niestety zakończyło się zwycięstwem rywali 2:1 (31:29, 19:21, 15:7). Porażka Kantora i Łosiaka oznaczała dla nich koniec udziału w turnieju olimpijskim.

Marek PlawgoPiękne słowa na antenie TVP. "Żadne gadające głowy. Ukłony, uściski. Ikony"

Po spotkaniu emocji nie ukrywał Kantor, który udzielał wywiadu w Telewizji Polskiej. Załamany siatkarz nie był w stanie wytłumaczyć sobotniej porażki, zwiesił głowę i po kilkunastu sekundach odszedł od mikrofonu. - Dlaczego tak się stało? Nie wiem... Przepraszam - podsumował Kantor, po czym odszedł sprzed kamery.

Igrzyska w Tokio zakończyły się dla Kantora i Łosiaka dokładnie tak samo jak turniej w Rio de Janeiro w 2016 roku. Wtedy Polacy również zaczęli rozgrywki od zwycięstwa, a później doznali dwóch porażek, które zepchnęły ich do barażu. W nim od naszych siatkarzy lepsza okazała się włoska para Nicolai / Lupo, z którą Kantor i Łosiak przegrali też w piątek.

Więcej o: