Joanna Jóźwik emocjonalnie po odpadnięciu. "Tyle razy, co dostaję w twarz"

Joanna Jóźwik zajęła 5. miejsce w półfinale biegu na 800 metrów i odpadła z IO w Tokio. Po zakończeniu rywalizacji udzieliła wywiadu dla TVP. - Nie wiem, czy już nie jestem tym wszystkim zmęczona. Bardzo chciałabym biegać, bo kocham to robić i naprawdę jest to moją pasją, ale tyle razy, co dostaję w twarz - powiedziała lekkoatletka.

Polka osiągnęła w półfinale czas 2.02,32. Bieg wygrała Jamajka Natoya Goule w czasie 1.59,57. Jóźwik, aby awansować do finału musiała znaleźć się w Top 2 swojego biegu albo osiągnąć jeden z dwóch najlepszych czasów spośród wszystkich trzech biegów.

Zobacz wideo "Dla Świątek i Hurkacza to były igrzyska na przetarcie. Czego więcej od nich wymagać?"

Connor FieldsKoszmarny wypadek w wyścigu BMX-ów. Zawodnik doznał krwotoku mózgu [WIDEO]

Emocjonalny wywiad Jóźwik po biegu na 800 metrów. "Jestem tym wszystkim zmęczona"

W półfinale Polka nie nawiązała walki i ukończyła bieg na piątym miejscu, wyprzedzając trzy zawodniczki. Po zakończeniu rywalizacji Jóźwik, będąc wyraźnie wzruszona udzieliła wywiadu dla Telewizji Polskiej.

- Moja forma była tak niestabilna w tym roku, że kompletnie nie wiedziałam czego się spodziewać tutaj. Czułam się świetnie i może to potwierdzić mój trener. W maju już skreśliłam ten sezon. I tak fajnie, że udało się z tego wyjść i przyjechać tutaj - stwierdziła ze łzami w oczach.

I dodała: - Może nie pokazałam się od jak najlepszej strony, ale fantastycznie jest być częścią tej świetnej drużyny. Ja mam niestety taki organizm, że jak wejdzie duże obciążenie, od razu łapię kontuzję. I nie wiem, czy już nie jestem tym wszystkim zmęczona. Bardzo chciałabym biegać, bo kocham to robić i naprawdę jest to moją pasją, ale tyle razy co dostaję w twarz.

PAMELA WARE i jej zerowa punktacja na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Źródło: IONiecodzienna sytuacja w skokach do wody. Dwie zawodniczki wykluczone [WIDEO]

Później dziennikarz TVP Sport Aleksander Dzięciołowski w rozmowie z polską lekkoatletką prosił ją, aby przypadkiem nie przyszła jej do głowy myśl, aby kończyć karierę. Odpowiedź Jóźwik była zaskakująca: -Tutaj muszę powiedzieć pomidor - zakończyła.

Na poprzednich igrzyskach IO w Rio de Janeiro reprezentantka Polski była w finale, gdzie zajęła dobre 5. miejsce. 

Oprócz Natoyi Goule do finału awansowała Brytyjka Jemma Reekie. Obie jako jedyne uzyskały w biegu z udziałem Polki czas poniżej dwóch minut.

Więcej o: