Zofia Klepacka kończy przygodę z Tokio. Polka w najlepszej dziesiątce

Zofia Klepacka nie miała szans na podium na igrzyskach olimpijskich w Tokio, ale wciąż walczyła o najwyższe miejsce w najlepszej dziesiątce rywalizacji. Finalnie Polka zakończyła rywalizację żeglarską w klasie RS:X na 9. miejscu w klasyfikacji generalnej.

To był ostatni wyścig Zofii Klepackiej na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polce nie udało się wywalczyć medalu, ale znalazła się w najlepszej dziesiątce klasyfikacji generalnej. W ostatnim biegu w klasie RS:X duże znaczenie odegrały warunki pogodowe, gdyż silny wiatr utrudniał zawodniczkom rywalizację. 

Zobacz wideo "Dla Świątek i Hurkacza to były igrzyska na przetarcie. Czego więcej od nich wymagać?"

Wyścig rozpoczął się bardzo dobrze dla Klepackiej. Polska żeglarka wyszła na prowadzenie długo nie pozwalała swoim przeciwniczkom zbliżyć się do niej w wyścigu. Dogonić 35-latki nie mogła nawet zdobywczyni srebrnego medalu na IO w Tokio Charline Picon. Później Klepacka opadła z sił podczas trzeciego i czwartego biegu. Wtedy do ataku przeszły Francuzka oraz Włoszka - Marta Maggetti. Klepacka natomiast zakończyła wyścig na 5. miejscu. 

Tokio 2020. Zofia Klepacka w najlepszej dziesiątce żeglarstwa

Ostatecznie najlepszą żeglarką w klasie RS:X na igrzyskach olimpijskich w Tokio była Chinka Yunxiu Lu. Srebrny medal zdobyła Picon, a żeglarski brąz zgarnęła Emma Wilson reprezentantka Wielkiej Brytanii. Przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Tokio typowano Zofię Klepacką do miejsca na podium. Polka ma ogromne doświadczenie i worek medali zdobytych na wszystkich wielkich zawodach żeglarskich. Była mistrzynią świata i Europy, a na igrzyskach olimpijskich w Londynie wywalczyła brąz.

Zofia Noceti-Klepacka i Katarzyna Zillmann w wiosce olimpijskiejKlepacka spotkała się z Zillmann. Podpis zdjęcia jest najważniejszy

Klepacka musiała się jednak zmierzyć z utrudnieniami już na początku startu w Tokio. - Słabszy dzień Zośki to efekt jej problemów ze sprzętem. Doszło do pęknięcia statecznika i nie dało się płynąć tak szybko jak zwykle - wyjaśniał Paweł Kowalski, trener główny kadry seniorów Polskiego Związku Żeglarskiego.

Więcej o: