Izraelczycy sprawdzali wytrzymałość łóżek w Tokio. Potężna fala krytyki [WIDEO]

W mediach społecznościowych pojawił się filmik, na którym izraelscy baseballiści skaczą po łóżku, aby sprawdzić, kiedy się ono załamie. Ich żart spotkał się jednak z opiniami, że to brak szacunku wobec organizatorów igrzysk.

W Tokio rozpoczął się drugi tydzień igrzysk olimpijskich. W cieniu wydarzeń sportowych doszło do incydentu z udziałem izraelskich baseballistów, którzy sprawdzili, ile osób potrzeba do tego, aby załamać łóżka znajdujące się w wiosce olimpijskiej. 

Zobacz wideo "Dla Świątek i Hurkacza to były igrzyska na przetarcie. Czego więcej od nich wymagać?"

Skandal na IO w Tokio. Izraelscy baseballiści skakali po łóżku, żeby sprawdzić, kiedy pęknie

Organizatorzy igrzysk zdecydowali się umieścić tekturowe łóżka. Wszystko po to, aby poddać je recyklingowi po zakończeniu imprezy. Izraelscy baseballiście opublikowali na Tik Toku filmiku, w którym sprawdzili, jaka jest ich wytrzymałość. Według informacji miało być to 200 kilogramów. Baseballiści po kolei wskakiwali na łóżko w oczekiwaniu na to, kiedy załamie się ono pod ich ciężarem. Stało się to w momencie, kiedy skakało po nim dziewięciu baseballistów. Na filmiku poniżej widać zniszczone łóżko. 

Całość zyskała sporą popularność na Tik Toku, ale spotkała się także ze sporą krytyką. Według komentujących izraelscy baseballiści pokazali brak szacunku wobec organizatorów igrzysk. Sprawę bardzo poważnie potraktował zarówno Izraelski Komitet Olimpijski, jak i krajowy związek baseballu, przepraszając za zachowanie zawodników.

Igrzyska na golasa? Niemki zakryły ciała od pięt do szyi. Ale nie wszyscy tak chcąIgrzyska na golasa? Niemki zakryły ciała od pięt do szyi. Ale nie wszyscy tak chcą

Niedługo po zdarzeniu zapolowy kadry Ben Wagner opublikował kolejny film, w którym przeprasza za całe zdarzenie. - Nie chcieliśmy pokazać braku szacunku wobec organizatorów, ale jedynie sprawdzić, jak wytrzymałe są łóżka w wiosce olimpijskiej. Japonia wykonała wyjątkową pracę, goszcząc sportowców. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ich gościnność. Moi koledzy z drużyny czują się świetnie w Japonii - mówił w filmie. Ostatecznie wobec zawodników Izraela nie zostaną wyciągnięte żadne konsekwencje.

W turnieju baseballowym igrzysk olimpijskich występuje sześć zespołów. Na razie trwa faza grupowa, w której Izrael przegrał dwa mecze. 

Więcej o: