Kapitalny występ Katarzyny Wasick! Ostatnia szansa na medal Polski

Katarzyna Wasick awansowała do finału na 50 m stylem dowolnym w Tokio. - Z panieńskiego jestem "Wilk", a wilk łatwo skóry nie oddaje - powiedziała Polka po półfinale. Występ Polki jest ostatnią nadzieją, na medal w pływaniu na tych igrzyskach.

Czas Wasick to 24.27 s. To piąty wynik półfinałów. Piąte miejsce zajęła także w eliminacjach. Wtedy jednak popłynęła o 0,04 s wolniej. - Jestem bardzo zadowolona. Jest to finał olimpijski. Jutro każdy w finale będzie walczył o medal. Cieszę się, że mam taką szansę - powiedziała Wasick po półfinale.

Zobacz wideo Największa bolączka wreszcie siatkarzy przełamana! Tylko dwie drużyny były gorsze!

By marzyć o miejscu na podium igrzysk Polka będzie musiała prawdopodobnie pobić rekord życiowy, który obecnie wynosi 24.17 s. - Tak, wszyscy płyną szybko. Tego medalu nikt mi nie wręczy na tacy. Jestem gotowa, by zapracować na niego ciężko. Jestem pewna siebie. Dam z siebie 100 procent, oddam całe serce. A jaki będzie wynik, zobaczymy - dodała.

Czwarte igrzyska, pierwszy finał

To czwarte igrzyska Wasick i w końcu jest awans do olimpijskiego finału. - To na pewno niesamowita chwila. Długo na to pracowałam. A w finale może się zdarzyć wszystko. Najważniejsze, że mam szansę dalej walczyć. Wilk łatwo skóry nie oddaje, a z mojego nazwisk panieńskiego jestem właśnie „Wilk" - powiedziała nasza pływaczka.

Bieg mikstówChaos! Kolejna drużyna przywrócona po proteście. Polska podjęła decyzję

Wasick przyleciała do Japonii trzy dni przed startem. - Przygotowywałam się na starty poranne. Nie mam problemu z adaptacją. Byłam dziś rozbudzona, wczoraj w eliminacjach wieczornych było najgorzej, musiałam długo czekać na start. Na szczęście finał jest znów rano. Jutro będzie super, nie martwcie się i trzymajcie kciuki - zakończyła.

Mówiła o rekordzie świata

- Marzy mi się i złoto igrzysk i rekord świata - mówiła Katarzyna Wasick kilka miesięcy temu w długiej rozmowie ze Sport.pl. Wcześniej 29-latka nie osiągała spektakularnych wyników. Ale teraz jest czołową zawodniczką świata na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Po eliminacjach powtórzyła, że jest w stanie popłynąć na rekord świata.

Finał 50 m stylem dowolnym pań odbędzie się w niedzielę o godzinie 3:37 czasu polskiego. 

Więcej o: