Rekord życiowy Skrzyszowskiej! Kapitalny bieg! Polka w półfinale igrzysk

Pia Skrzyszowska kolejny raz na tych igrzyskach pobiła rekord życiowy i awansowała do półfinału biegu na 100 metrów przez płotki. W półfinale zobaczymy dwie Polki.

Pia Skrzyszowska się nie zatrzymuje! Polka w kapitalnym stylu zajęła 3. miejsce w swoim biegu eliminacyjnym na 100 metrów przez płotki i zaliczyła bezpośredni awans do półfinału. 20-latka pobiegła  w czasie 12.75 i już drugi raz na tych igrzyskach poprawiła rekord życiowy. 

Zobacz wideo "Dla Świątek i Hurkacza to były igrzyska na przetarcie. Czego więcej od nich wymagać?"

Pia Skrzyszowska z rekordem życiowym

- 20-letnia Pia Skrzyszowska przesuwa się na 6. miejsce w polskich tabelach historycznych biegu na 100 metrów przez płotki (taki sam rekord życiowy ma nieobecna w Tokio Karolina Kołeczek) - zauważył profil Athletics News na Twitterze. 

- Bieg nie był taki, jaki może być. Strzał był bardzo cichy, dlatego miałam wątpliwości czy ruszyć. Mam nadzieję, że w półfinale ten strzał będzie głośniejszy. Jak weszłam na stadion to złapała mnie super motywacja, wiedziałem, że to zrobię. Już wiem, o co w tym chodzi. Mam wrażenie, że mogłam musnąć jeden płotek w środku i musiałam skrócić krok, żeby go nie dotknąć. Trener na pewno to potwierdzi - mówiła Pia Skrzyszowska na antenie TVP Sport.

Klaudia Siciarz też z awansem

W drugim biegu ćwierćfinałowym Klaudia Siciarz pobiegła w czasie 12.98, a to oznacza, że Polka również zaliczyła awans do półfinału biegu 100 metrów przez płotki i dzięki temu w tym biegu zobaczymy dwie Polki

Półfinały odbędą się 1 sierpnia od godziny 12.45.

Więcej o: