Popis Jakuba Majerskiego w finale igrzysk! Rekord Polski w walce o medal

Jakub Majerski w znakomitym stylu pobił rekord życiowy w finale na 100 metrów stylem motylkowym i zajął piąte miejsce. Najlepszy okazał się Caeleb Dressel, który pobił rekord życiowy.

W czwartek Jakub Majerski zaskoczył wszystkich, wykręcając trzeci czas eliminacji - 50,97 s. W piątek w półfinale być nieco wolniejszy - 51.24 s. To wystarczyło jednak na awans do sobotniego finału z siódmym czasem.

Zobacz wideo Dla Świątek i Hurkacza to były igrzyska na przetarcie. Czego więcej od nich wymagać?"

Rekord życiowy Polaka

W finale było jednak zdecydowanie lepiej, 20-latek poprawił rekord Polski i dopłynął na metę z czasem 50,92 s. Ten wynik dał mu niespodziewane piąte miejsce na igrzyskach olimpijskich. Niespodziewane, bo już nawet sam awans do finału był traktowany w przypadku tego zawodnika jak wielki sukces.  

Polak zaczął swój wyścig słabo, długo był na ostatnim miejscu, ale z każdym kolejnym ruchem przesuwał się do przodu. Drugie 50 metrów w jego wykonaniu było już znakomite i Polak ostatecznie awansował na piątą pozycję, ex aequo z Matthew Temple.

Po złoty medal sięgnął Amerykanin Caeleb Dressel, który poprawił rekord świata (49,45 sekundy). Warto zauważyć, że to już drugie jego złoto w Tokio. Węgier Kristof Milak zajął drugie miejsce, a Szwajcar Noe Ponti sięgnął po brązowy medal.

Warto zauważyć, że Majerskiemu do brązu zabrakło zaledwie 0,2 sekundy. Oczywiście teraz było to absolutnie poza zasięgiem, ale kto wie, czy za trzy lata w Paryżu Polak nie powalczy o coś zdecydowanie większego. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA