Francuzi walczyli o życie i sprawili sensację! Lider rozbity w ostatnich setach!

Siatkarska reprezentacja Francji pokonała Rosyjski Komitet Olimpijski 3:1 (25:21, 20:25, 25:17, 25:20) w piątkowym hicie na igrzyskach olimpijskich. Francuzi znacznie poprawili swoją sytuację w grupie, dla RKO była to pierwsza porażka w Tokio.

Wynik meczu można uznać za niespodziankę, bo przed spotkaniem za faworyta uważani byli siatkarze Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. To oni mieli na koncie komplet trzech zwycięstw, w tym imponującą wygraną z Brazylią 3:0.

W zupełnie innej sytuacji byli Francuzi. Oni po trzech meczach mieli na koncie tylko cztery punkty za zwycięstwo z najsłabszą w grupie Tunezją oraz porażkę w pięciu setach z Argentyną. Francuzi przegrali też na otwarcie turnieju z Amerykanami 0:3.

Tokio 2020. Łukasz Kubot i Iga Świątek w meczu mikstaDebata po występie tenisistów. Co z tą ręką? "Chłodził ją za każdym razem"

Mecz lepiej zaczął się właśnie dla Francuzów, którzy już na początku seta zbudowali bezpieczną przewagę, obejmując prowadzenie 5:3, 7:4, 9:5 i 11:6. Chociaż w środkowej części partii zawodnicy Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego zmniejszyli stratę nawet do jednego punktu, to w końcówce seta Francuzi znów zaliczyli dobrą serię, wygrywając 25:21.

Pierwsza porażka Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego

Drugi set był jeszcze bardziej wyrównany, a o jego wyniku zdecydowała seria, jaką Rosyjski Komitet Olimpijski zaliczył od stanu 17:16. To wtedy na zagrywkę wszedł Maksim Michajłow, dzięki któremu zespół powiększył przewagę do pięciu punktów i nie roztrwonił jej do końca, wygrywając partię 25:20.

Trzeci set był popisem Francuzów, mimo że zaczął się on od minimalnej przewagi Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. W połowie partii Francuzi powiększyli jednak przewagę najpierw do trzech, a później nawet do siedmiu punktów, zaliczając efektowne serie i wygrywając to starcie 25:17. W ostatnim secie Francuzi już na początku zbudowali przewagę, która dała im zwycięstwo w secie i całym meczu.

Łukasz Kubot i Iga Świątek podczas meczu par mieszanych na Igrzyskach Olimpijskich w TokioIga Świątek napisała do kibiców. Długie podsumowanie IO. "Dziękuję, że to widzicie"

Dzięki wygranej Francuzi poprawili swoją sytuację w grupie i mają duże szanse na awans do ćwierćfinału. W niedzielę Rosyjski Komitet Olimpijski zagra z Tunezją, a Francja z Brazylią. Awans do ćwierćfinału wywalczą cztery najlepsze drużyny w grupie.