Z kim zagrają Polacy o półfinał? Tak wygląda tabela grupy B przed ostatnią serią meczów

Reprezentacja Francji wygrała z Rosyjskim Komitetem Olimpijskim 3:1 (25:21, 20:25, 25:17, 25:20). Ostatnia kolejka w grupie B będzie kluczowa w kontekście awansu do ćwierćfinału IO w Tokio. Dopiero te spotkanie rozstrzygną, z kim zagra Polska o półfinał.

Reprezentacja Francji wygrała z liderem grupy B - Rosyjskim Komitetem Olimpijskim - dzięki czemu awansowała na 3. miejsce w tabeli. Utrzymanie obecnej pozycji zapewni francuskim siatkarzom grę w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich w Tokio. Wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce.

Zobacz wideo "Dla Świątek i Hurkacza to były igrzyska na przetarcie. Czego więcej od nich wymagać?"

Francuzi, którzy wcześniej wygrali tylko z najsłabszą w grupie Tunezją, wciąż mają realne szanse na awans do fazy pucharowej na IO w Tokio. Teoretycznie mogą nawet zostać wiceliderami grupy, jeśli w ostatnim spotkaniu pokonają Brazylię. Trzykrotni mistrzowie świata mają już pewny awans do ćwierćfinału, choć ostateczna lokata zależy jeszcze od wyniku starcia Stanów Zjednoczonych z Argentyną. 

Tokio 2020. Łukasz Kubot i Iga Świątek w meczu mikstaDebata po występie tenisistów. Co z tą ręką? "Chłodził ją za każdym razem"

Przypomnijmy: w tabeli liczą się kolejno liczba zwycięstw, liczba punktów, bilans setów oraz małych punktów. Natomiast schemat par ćwierćfinałowych na igrzyskach olimpijskich wygląda następująco: A1 – B4, A2 – B2/B3, A3 – B2/B3 i B1 – A4. Sytuacja w grupie B jest wciąż zagmatwana, a wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce gazy grupowej. 

Siatkówka. Jak wygląda sytuacja w grupie B po meczu Francja - Rosyjski Komitet Olimpijski?

  1. Rosyjski Komitet Olimpijski - 9 pkt (3 wygrane/ 1 porażka), sety 10:5 
  2. Brazylia - 8 pkt (3W/1P), sety 9:6
  3. Francja - 7 pkt - (2W/2P), sety 8:7
  4. Stany Zjednoczone - 6 pkt (2W/2P), sety 8:7
  5. Argentyna - 5 pkt (2W/2P), sety 9:10
  6. Wenezuela - 1 pkt (0W/4P), sety 3:12

Tokio 2020. Mecze ostatniej kolejki w siatkarskiej grupie B:

  • Brazylia - Francja (1 sierpnia, godz. 4:05)
  • Rosyjski Komitet Olimpijski - Tunezja (1 sierpnia, godz. 7:20)
  • Stany Zjednoczone - Argentyna (1 sierpnia, godz. 14:45)

W grupie A z kolei pewny awans do ćwierćfinału mają reprezentanci Polski, obecni liderzy. W ostatnim meczu fazy grupowej zespół Vitala Heynena zmierzy się z Kanadą. W przypadku wygranej nasi kadrowicze bez zbędnego liczenia zachowają pierwsze miejsce w tabeli. Gdyby natomiast Polakom powinęła się noga, a Włosi wygrają z Wenezuelą, to oni zajmą pierwsze miejsce. Więcej o sytuacji w "polskiej" grupie przeczytacie TUTAJ>>>

Więcej o: