Włosi wygrali kluczowy mecz w "polskiej" grupie! Zamieszanie w tabeli

Włosi wygrali z Iranem 3:1 i przed ostatnią kolejką grupowych zmagań turnieju olimpijskiego zajmują drugie miejsce. Jak zmieni się układ w tabeli Grupy A?

Liderem Grupy A są Polacy, którzy wygrali w piątek 3:0 z Japonią. Ostatnie miejsce zajmuje Wenezuela, która nie zdobyła jeszcze żadnego punktu i straciła szanse nawet na zajęcie 5. miejsce.

Zobacz wideo

Walka o pozycję lidera między Polską, Kanadą a Włochami

Polska w ostatniej kolejce o pierwsze miejsce w grupie zagra z Kanadą. Podopieczni Vitala Heynena muszą wygrać to spotkanie, aby bez zbędnego liczenia zająć pierwsze miejsce w grupie. Na drugim miejscu po wygranej z Iranem są Włosi. Jeżeli wygrają w ostatnim meczu z Wenezuelą, co wydaje się być w tej chwili formalnością, a Polakom powinie się noga, to oni zajmą pierwsze miejsce. Ta wygrana, niezależnie od wyniku w meczu Polski, da im również minimum drugie miejsce w grupie.

Siatkarze zwycięscy, żeglarki na drodze po złoto! Francja ograła RKO w hicie [ZAPIS RELACJI]Siatkarze zwycięscy, żeglarki na drodze po złoto! Francja ograła RKO w hicie [ZAPIS RELACJI]

Za to Polacy w przypadku porażki 1:3 mogą spaść nawet na trzecie miejsce: stanie się tak, jeśli Włosi pokonają Wenezuelę, a Polacy będą mieli gorszy bilans małych punktów od Kanady (przy wyniku 1:3 obie drużyny będą miały identyczny bilans 12:7). By wygrać grupę, Kanada musi wygrać za trzy punkty z Polską (3:0 lub 3:1) i liczyć na to, że Włosi przegrają z Wenezuelą.

Kanada awans do następnej fazy ma już prawie zapewniony. W innym meczu grupy A zmierzą się ze sobą sąsiadujące w tabeli ekipy Iranu i Japonii. Nawet jeżeli Kanada przegra spotkanie z Polakami 0:3, powinna wyprzedzić drużynę, która odniesie porażkę w tym meczu. Jeżeli do rozstrzygnięcia będzie potrzebny tie-break, to w przypadku wygranej Iranu trzy drużyny będą miały po 7 punktów, ale Iran będzie mieć jedno zwycięstwo więcej, a Kanada lepszy bilans setów, co spowoduje, że odpadnie Japonia. W przypadku zwycięstwa Japonii 3:2, ta wyprzedza Kanadę, a Iran ma 6 punktów, czyli o jeden mniej niż Kanada, która uplasuje się wtedy na czwartym miejscu. Przypomnijmy: w tabeli liczą się kolejno liczba zwycięstw, liczba punktów, bilans setów oraz małych punktów.

Bartosz Kurek, Michał KubiakVital Heynen schował gwiazdę kadry. Mała zemsta. "Kubiak kiedyś wściekł się"

Igrzyska olimpijskie. Tabela grupy A siatkarzy:

  1. Polska - 10 punktów - 3 zwycięstwa, sety 11:4
  2. Włochy - 8 punktów - 3 zwycięstwa, sety 9:7
  3. Kanada - 7 punktów - 2 zwycięstwa, sety 9:6
  4. Japonia - 6 punktów - 2 zwycięstwa, sety 7:7
  5. Iran - 5 punktów - 2 zwycięstwa, sety 7:8
  6. Wenezuela - 0 punktów - 0 zwycięstw, sety 1:12

Tak wygląda tabela polskiej grupy po meczu z Wenezuelą. Biało-czerwoni liderem!Tylko dwie reprezentacje były gorsze od Polaków, ale mecz z Japonią to przełom! Świderski komentuje

Więcej o: