Co musi się stać, aby polscy siatkarze wygrali grupę? Kluczowy mecz

Reprezentacja Polski pokonała Japonię w swoim czwartym spotkaniu na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Wygranie grupy wydaje się być na wyciągnięcie ręki. Co musi się stać, aby podopieczni Vitala Heynena skończyli fazę grupową na pierwszym miejscu?

W tej chwili Polska zajmuje pierwsze miejsce w Grupie A. Na drugiej pozycji są Kanadyjczycy, a dalej plasują się Japonia oraz Iran. W tym momencie Włochy i Wenezuela znajdują się na miejscach, które nie pozwolą im awansować do fazy pucharowej.

Zobacz wideo

Igrzyska olimpijskie. Co musi się stać, aby Polska wygrała grupę A?

Przed Polakami ostatni mecz w fazie grupowej. Przeciwnikiem naszych siatkarzy będzie druga w grupie Kanada. Jeżeli Polacy wygrają to spotkanie, zdobędą pierwsze miejsce w grupie. Porażka 2:3 również pozwoli podopiecznym Heynena zakończyć fazę grupową na pozycji lidera, bowiem będą mieć w tym wypadku taką samą liczbę zwycięstw, ale o dwa punkty więcej niż Kanadyjczycy. W przypadku porażki 1:3, oba zespoły będą mieć identyczny bilans setów (12:7) i decydować będą małe punkty. Przy wyniku 0:3, drużyna z Ameryki Północnej przeskoczy nas w tabeli.

Tak wygląda tabela polskiej grupy po meczu z Wenezuelą. Biało-czerwoni liderem!Tylko dwie reprezentacje były gorsze od Polaków, ale mecz z Japonią to przełom! Świderski komentuje

Jeżeli Polska zajmie pierwsze miejsce w grupie A, w ćwierćfinale zmierzy się z czwartym zespołem grupy B. Na razie trudno stwierdzić, który zespół z największym prawdopodobieństwem może być rywalem Polaków. Niemal na pewno za to można stwierdzić, że będzie to drużyna z grona: USA, Argentyna, Francja. Przed tymi ostatnimi są dwa trudne spotkania. Najpierw zagrają z drużyną Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, a potem zmierzą się z Brazylią.

W przypadku, gdy Polska zajmie drugie miejsce w grupie, ewentualny rywal w ćwierćfinale może być o wiele trudniejszy, bowiem zadecyduje losowanie. Drugi zespół grupy A zagra wtedy z drugim lub trzecim zespołem grupy B. W tym gronie mogą się znaleźć siatkarze z Rosji czy Brazylijczycy.

Polska - Japonia, siatkówka, IO TokioPolscy siatkarze uruchomili nową broń! Rozjuszona bestia [OCENY]

Igrzyska olimpijskie. Tabela grupy A siatkarzy:

 1. Polska - 10 punktów - 3 zwycięstwa, sety 11:4
 2. Kanada - 7 punktów - 2 zwycięstwa, sety 9:6
 3. Japonia - 6 punktów - 2 zwycięstwa, sety 6:4
 4. Iran - 5 punktów - 2 zwycięstwa, sety 6:5
 5. Włochy - 5 punktów - 1 zwycięstwo, sety 6:6
 6. Wenezuela - 0 punktów - 0 zwycięstw, sety 1:12

Igrzyska olimpijskie. Tabela grupy B:

 1. RKOI - 9 punktów - 3 zwycięstwa, sety 9:2
 2. Brazylia - 8 punktów - 3 zwycięstwa, sety 9:6
 3. USA - 6 punktów - 2 zwycięstwa, sety 8:7
 4. Argentyna - 5 punktów, 2 zwycięstwa, sety 9:10
 5. Francja - 4 punkty, 1 zwycięstwo, sety 5:6
 6. Tunezja - 0 punktów, 0 zwycięstw, sety 2:12

"Tolerancja nie jest selektywna". Dyrektor TVP odpowiada na komentarze po wypowiedzi Zillmann

Więcej o: