Były reprezentant Polski dosadnie: Świat nam odjechał

"Zaliczamy falstart, który normalnie dyskwalifikuje. Na igrzyskach dostaliśmy kolejną szansę, ale trzeba pohamować nasz optymizm. Jeśli chodzi o pływanie i wioślarstwo, to dostrzegam, że świat nam troszeczkę odjechał" - pisze były siatkarz Łukasz Kadziewicz w felietonie dla "Przeglądu Sportowego".

Igrzyska olimpijskie w Tokio oficjalnie rozpoczęły się 23 lipca tego roku. Znicz olimpijski zapaliła tenisistka Naomi Osaka, natomiast Polska defilowała jako 165. kraj w kolejności. W roli chorążych biało-czerwonych wystąpili Maja Włoszczowska oraz Paweł Korzeniowski. Po siedmiu dniach rywalizacji Polacy wywalczyli tylko jeden medal. Udało się to wioślarkom w wyścigu czwórek podwójnych - Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko oraz Katarzyna Zillmann.

Zobacz wideo Konrad Bukowiecki o warunkach w Japonii i perspektywach na medal. "Przyjechałem po to, żeby dać z siebie wszystko"

Łukasz Kadziewicz nie ma wątpliwości: świat nam odjechał

Łukasz Kadziewicz, były środkowy reprezentacji Polski w siatkówce, napisał felieton dla "Przeglądu Sportowego", w którym odniósł się do występów Polaków w pierwszym tygodniu rywalizacji na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Jego zdaniem panujący optymizm jest za duży. "Zaliczamy falstart, który normalnie dyskwalifikuje. Na igrzyskach dostaliśmy kolejną szansę. Jeśli chodzi o pływanie i wioślarstwo, to dostrzegam, że świat nam troszeczkę odjechał" – uważa Kadziewicz.

Felietonista "PS" uważa, że należy zadbać o przyszłość polskiego sportu i wprowadzić reformę, która przyciągnie młodzież do sportu. "Jeśli chcemy nadal przywozić z igrzysk kilkanaście krążków, to należy rzucić okiem na dół piramidy. Jeśli chcemy mieć stabilny szczyt, to trzeba o wiele skuteczniej łowić wśród młodego pokolenia. Jeśli nic się nie zmieni, to zostaniemy biernymi odbiorcami kolejnych igrzysk" – dodaje.

Drugi tydzień rywalizacji na igrzyskach olimpijskich rozgrywanych w stolicy Japonii może być zdecydowanie bardziej udany dla biało-czerwonych. Do walki o medale przystąpią kajakarze, zapaśnicy, pływacy, żeglarze czy lekkoatleci.

Więcej o: