Medalista olimpijski skazany na 25 lat więzienia. 110 mln funtów

Dwukrotny medalista igrzysk olimpijskich Australijczyk Nathan Baggaley został skazany przez Sąd Najwyższy w Brisbane na 25 lat więzienia. 45-letni były kajakarz wraz z bratem próbowali przemycić do Australii kokainę o wartości 110 milionów funtów!

W Tokio trwają właśnie XXXII letnie igrzyska olimpijskie. Sportowcy z całego świata walczą o medale w 33 dyscyplinach. Dla wszystkich jest to najważniejsza impreza w sportowej karierze, a zdobycie medalu to spełnienie marzeń. Jednak nie wszyscy szczęśliwcy, którym udaje się osiągnąć taki sukces, dobrze sobie radzą w późniejszym życiu. 

Zobacz wideo

Dwukrotny medalista olimpijski skazany za przemyt. 25 lat więzienia!

Idealnym tego przykładem jest australijski kajakarz Nathan Baggaley, który zdobył dwa srebrne medale na igrzyskach olimpijskich w Atenach. Oprócz tego Australijczyk jest także trzykrotnym mistrzem świata. Niedawno jednak został skazany przez Sąd Najwyższy w Brisbane na 25 lat więzienia. 

Zofia Noceti-Klepacka i Katarzyna Zillmann w wiosce olimpijskiejKlepacka spotkała się z Zillmann. Podpis zdjęcia jest najważniejszy

Jest to kara za próbę przemytu do Australii kokainy o wartości 110 milionów funtów. Baggaley dopuścił się tego przestępstwa wraz z bratem Dru, który miał być głową całej operacji. Próba ta miała miejsce w kwietniu 2018 roku. Bracia transportowali ponad 650 kilogramów kokainy łodzią, ale zostali zauważeni przez policję wodną w Queensland. W trakcie ucieczki zaczęli wyrzucać paczki z narkotykami do wody, ale na nic się to nie zdało. Obaj zostali zatrzymani na gorącym uczynku. 

W trakcie procesu odkryto, że to właśnie Nathan Baggley kupił i wyposażył łódź, która była używana podczas nieudanej akcji. Prawnicy mężczyzn argumentowali natomiast, że Dru myślał, że dziesiątki paczek na łodzi zawierały tylko tytoń, podczas gdy Nathan miał w ogóle nic nie wiedzieć o transporcie  nielegalnych substancji. Sąd nie uwierzył w ich słowa i  dwaj bracia Baggaley zostali skazani na 25 lat więzienia. Nathan będzie mógł się ubiegać o wcześniejsze zwolnienie po 12 latach, a Dru dopiero po 16.

Drzyzga zdradza tajemnicę kadry siatkarzy. Drzyzga zdradza tajemnicę kadry siatkarzy. "Vital chyba mnie nie wyrzuci"

Co ciekawe Nathan Baggale miał już wcześniej problemy z nielegalnymi substancjami. W 2005 roku jeszcze w trakcie kariery w kajakarstwie został zawieszony za przyjmowanie sterydów, natomiast w 2009 roku obaj bracia zostali skazani za produkcję i handel tabletkami ecstasy, a w 2015 za próbę zorganizowania produkcji metaamfetaminy. 

Więcej o: